ramka drewniana

Przewodnik po zakupie drewnianych ramek do zdjęć

Niezależnie od tego, czy chcesz pokazać swoje ulubione zdjęcia, czy wyświetlić dzieło sztuki, potrzebujesz odpowiedniej ramy. Na szczęście zakup drewnianej ramki na zdjęcia nie jest tak przytłaczający, jak się wydaje. W tym przewodniku wyjaśnimy wszystko, co musisz wiedzieć o wyborze odpowiednich ram dla Twojej przestrzeni, budżetu i stylu.

Co to jest drewniana ramka na zdjęcia?

Drewniane ramki są wykonane z drewna. Ramki drewniane są lżejsze i cieńsze niż ramy metalowe. , dzięki czemu łatwiej zawiesić je na ścianach.

Jak wybrać drewnianą ramę?

Wybierając drewnianą ramę, będziesz chciał rozważyć kilka rzeczy, w tym wykończenie wnętrza, styl ramy, rozmiar i budżet.

– Wykończenie drewna – Najważniejszym czynnikiem przy wyborze ramy jest wykończenie wewnętrzne: naturalne wykończenie drewna.

– Styl – Następnie wybierz styl, który uzupełni Twoją przestrzeń. Jeśli szukasz ramy pasującej do istniejących mebli lub wystroju, wybierz styl, który jest podobny do drewna w twoich meblach. Lub, jeśli chcesz dodać ciepła do nowoczesnej przestrzeni, wybierz ramę z ciepłym drewnianym wykończeniem.

– Rozmiar – Na koniec warto wybrać rozmiar ramki, który będzie pasował do Twojej przestrzeni i zdjęć. Chociaż istnieje wiele różnych rozmiarów, większość drewnianych ramek to 48″ x 36″ lub 36″ x 48″. Najlepiej wybrać ramkę, która jest nieco mniejsza niż przestrzeń, aby można ją było łatwo powiesić.

Gdzie wieszać zdjęcia?

ramka drewniana

Idealnie byłoby znaleźć miejsce, które jest łatwo dostępne, znajdujące się w zasięgu wzroku. Jeśli nie wiesz, gdzie powinieneś powiesić zdjęcie, zawsze możesz poprosić o pomoc kogoś bliskiego. Jeśli masz ogromną wolną przestrzeń na ścianie, możesz wyeksponować ramę w poziomie. Przed zakupem ramki pamiętaj o sprawdzeniu wymiarów. Jeśli chcesz powiesić kilka ramek, rozważ wykorzystanie przestrzeni, wieszając je pionowo. Dostępnych jest również wiele dekoracyjnych wsporników i haków, które można łatwo przymocować do ściany i użyć do powieszenia ramki drewnianej. Możesz również przymocować hak lub wspornik do drzwi lub bocznej ściany półki z książkami.

Podsumowanie

Kiedy wybierasz drewnianą ramkę słoje drewna na ramce powinny być proste i widoczne. Wykończenie ramki drewnianej powinno pasować do Twojego wystroju i zdjęć znajdujących się wewnątrz ramki.