Minimalizm formy i nowoczesność w oświetleniu wnętrz

Minimalizm formy i nowoczesność w oświetleniu wnętrz

W aranżacji wnętrza mieszkalnego znacząca rolę odgrywa oświetlenie. Centralnie umieszczone górne źródło światła rozjaśnia całe pomieszczenie. Daje to efekt zbliżony do naturalnego światła dziennego. Wszystkie elementy umeblowania i wyposażenia są doskonale widoczne. Lampa sufitowa emitująca ciepły odcień światła sprawia, że pomieszczenie wydaje się bardziej przytulne. Z kolei reflektory sufitowe eksponują ciekawsze fragmenty przestrzeni.

Lampa sufitowa jest także elementem ozdobnym

Oprócz swojej zasadniczej funkcji efektowna lampa sufitowa jest jednym z ważniejszych fragmentów wystroju wnętrza. Nadaje mu niepowtarzalny charakter. Obecnie modne są lampy sufitowe z ELAMPY charakteryzujące się minimalistyczną stylistyką:

  • z cylindrycznym kloszem,
  • z obudową w kształcie koła,
  • kwadratowa baza z wyciętym pierścieniem,
  • prostokątny plafon,
  • płaski pierścień,
  • odsłonięta od dołu czasza.

Model lampy sufitowej do sypialni może zawierać jedną żarówkę. Niezbyt mocne rozproszone światło jest odpowiednie dla relaksu i wypoczynku. W salonie dobrze sprawdza się żyrandol z kilkoma źródłami światła. Wywołuje doskonały efekt wizualny. Jadalnia, czy kuchnia to miejsca, w których górna lampa może być umieszczona nad stołem.

lampa sufitowa nowoczesna i minimalistyczna

Inspiracje nowoczesnością

Ciekawym rozwiązaniem jest oświetlenie sufitowe, w którym kwadratową oprawę wypełnia panel LED. Emituje silne, neutralne światło. Nadaje się do przestronnych pomieszczeń. Symbolem nowoczesności są świecące pierścienie wykonane w technologii LED. Taka podsufitka może mieć wersję z ruchomymi głowicami kierującymi światło punktowo.

Nieco kosmiczny kształt ma konstrukcja oświetleniowa w postaci misternie powyginanej taśmy z przytwierdzonymi do niej paskami LED. Nadaje wnętrzu unikatowy wygląd. Aktualny trend podkreślania związków z naturą zaznacza się w żyrandolu w kształcie gałązek ze świecącymi listkami. Nowoczesne lampy sufitowe mają praktyczne rozwiązania w postaci ściemniacza ściennego regulującego poziom natężenia światła.