domy parterowe

Zalety domu parterowego

Dlaczego warto postawić na projekt domu parterowego?

Przymierzając się do budowy domu, inwestor od samego początku snuje oczami wyobraźni wizje o przestronnym salonie pełnym bliskich i przyjaciół oraz relaksie w zielonym ogrodzie. Ostatnimi czasy coraz więcej osób decyduje się na budowę domu parterowego. Warto zatem wiedzieć, na co należy zwrócić szczególną uwagę i co uwzględnić, aby dom był optymalnie dopasowany do potrzeb przyszłych użytkowników.

Dla kogo dedykowane są domy parterowe?

Projekt domu parterowego szczególnie sprawdzi się u osób posiadających większą działkę. Wynika to z faktu, iż jednokondygnacyjny budynek o podobnym metrażu co dom piętrowy musi posiadać większą powierzchnię zabudowy. Przed wybraniem projektu trzeba zastanowić się nad przewidzianą powierzchnią ogrodu i ewentualną częścią rekreacyjną na zewnątrz budynku.

„Parterówki” mają to do siebie, że są przestronne i bezpieczne. W przypadku rodzin z dziećmi czy seniorów nie istnieje ryzyko trudności z pokonywaniem schodów czy poruszaniem się. Domy te nie posiadają również balkonów na piętrze.Tym bardziej, jeśli planujemy pomieszkiwać w budowanym domu do starości, będzie to strzał w dziesiątkę!

https://www.domywstylu.pl/domy-parterowe/

Główne zalety

Jeśli układ domu, plan zagospodarowania przestrzennego oraz walory działki pozwalają na swobodne posadowienie na niej domu parterowego, to z pewnością jest wiele atutów takiego rozwiązania. Należą do nich między innymi:

  • Ciekawa i nowoczesna estetyka bryły budynku
  • Przestrzenne usytuowanie pomieszczeń
  • Wygodna i bezpieczna komunikacja bez barier architektonicznych (typu schody wewnętrzne)
  • Ogród stanowi integralną część budynku i na odwrót.