Nowoczesna komoda do salonu

Gustowne komody w salonie mogą dawać bardzo ciekawy efekt i podkreślać całą aranżację wnętrza. Sprawdzą się w zasadzie w każdym wnętrzu, co jest ogromnym plusem. Jak dopasować styl komody do stylu wnętrza? Jaką rolę pełni taki mebel? Czym się odznacza?

Styl komody

Pierwszą kwestią, jaką należy wziąć pod uwagę podczas doboru komody do salony, jest styl wnętrza. W nowoczesnym pomieszczeniu sprawdzą się meble bez zdobień i o prostych kształtach. Popularnością cieszą się też meble minimalistyczne, gdzie ozdobę stanowi brak ozdób. Bardziej ozdobne formy zastosujemy w wnętrzach urządzonych w stylu retro. Tutaj chętnie dobierane są roślinne ornamenty, jakie zdobią fronty, ozdobne formy i giętkie nogi. 

Rola komody

Kolejnym aspektem jest to, jaką rolę komoda ma spełniać w salonie. Niekiedy jest dobierana w celu przechowywania różnych rzeczy, innym razem posłuży jako dodatek do innych elementów wyposażenia. W tym przypadku można zakupić mebel z pełnymi frontami lub wybrać ciekawe witryny z przeszklonymi półkami. Komoda ma za zadanie dobrze się prezentować i stanowić element dekoracyjny.

Nie bójmy się dopasować designerskiej komody, przykładowo z dwukolorowymi frontami lub z asymetrycznym układem drzwiczek i szuflad. Każda z nich pełni funkcję pozwalająca na przechowywanie. 

Jaki kolor wybrać?

Ogromnym dylematem jest z pewnością kolor komody. W ofercie meblowych sklepów znajdziemy zarówno białe meble, jak i odcienie drewniane, czy bardziej ciemne. Spotykane są też komody kilkukolorowe lub w mniej klasycznych kolorach. Wybór jest zależny główni od aranżacji całego salonu oraz naszego gustu. Oczywiście komody sprawdzą się też w innych wnętrzach – w sypialni, łazience, pokoju dziecięcym, czy gościnnym. 

Dobranie idealnej komody nie jest łatwym zadaniem. To mebel funkcjonalny i nowoczesny, który pozwala przechowywać różne rzeczy.