komoda na nóżkach

Jak urządzić funkcjonalny pokój dziecięcy?

Urządzenie funkcjonalnego pokoju dziecięcego, to spore wyzwanie. Musi się w nim znaleźć miejsce do odpoczynku, przechowywania oraz oczywiście do zabawy. W późniejszych latach konieczne będzie wygospodarowanie przestrzeni na biurko… Oto kilka praktycznych wskazówek, które pomogą urządzić pokój dla dziecka.

Pokój dziecięcy skrojony na miarę…

Na początek musimy się zastanowić, jakie potrzeby ma naszą pociecha. Niemowlak będzie przede wszystkim potrzebować cichego miejsca do spania. Przedszkolak musi mieć miejsce do zabawy. Natomiast nastolatki w swoich pokojach nie tylko się uczą, ale także prowadzą ożywione życie towarzyskie.

Jedną z ważniejszych decyzji, jakie muszą podjąć rodzice jest dobór mebli. Warto zainwestować w takie, które będą służyć dziecku przynajmniej przez kilka lat. Doskonałym wyborem będzie szafa czy komoda na nóżkach w neutralnych kolorach jak ta tutaj. Na przykład biała, czarna, w odcieniach naturalnego drewna czy po prostu szara. Takie meble pasują praktycznie do każdego wystroju. Co za tym idzie nie znudzą się zbyt szybko.

komoda na nóżkach

Jak urządzić pokój dla rodzeństwa?

To nieco trudniejsze zadanie. Ważne żeby każde dziecko miało chociaż odrobinę przestrzeni dla siebie. Dobrym pomysłem jest wydzielenie w pokoju stref. Do nauki, zabawy oraz relaksu. To pomoże utrzymać porządek nawet w niewielkim pomieszczeniu.

Należy też rozważyć zakup łóżka piętrowego. Taki mebel pozwala zaoszczędzić sporo miejsca, co jest niezwykle ważne gdy pokój dziecięcy jest nieduży.

Pamiętajmy jednak że dzieci muszą być w odpowiednim wieku. Muszą umieć samodzielnie wchodzić i schodzić na górne piętro. Także w nocy…