nawozy dolistne

„Dokarmianie” roślin

Nie ma się co oszukiwać, że nikt w dzisiejszych czasach nie używa roślin. Jeżeli weźmie się pod uwagę specyfikę ziemi, użytkowanie takich wspomagaczy dla roślin będzie całkowicie zrozumiałe. Ważne jest to, aby wybrać takie nawozy, które są naprawdę dobre i w działaniu długofalowym, nie są w stanie zaszkodzić roślinom. Wśród takich produktów znaleźć można nawozy dolistne. Co należy wiedzieć na ten temat?

Działanie przez liście

Mówiąc o nawozach, wiele osób ma na myśli te produkty, jakie stosuje się bezpośrednio do ziemi. Tak, jest to jeden z tych najbardziej znanych produktów, który używają nie tylko rolnicy, ale również można spotkać je w domach. Warto jednak poznać się z tematyką nawozów dolistnych. Tak, również w ten sposób odbywa się dokarmianie roślin – przez liście. Może jest to mniej znana forma, ale jest w stanie przynieść oczekiwane efekty. Tym bardziej, że wielu specjalistów przyznaje, iż nawożenie do ziemi może okazać się niewystarczające dla roślin. Chociażby z tego względu, że następuje powolne rozgrzewanie się ziemi. Tym bardziej więc potrzebne są nawozy dolistne.

nawozy dolistne

Skład nawozu dolistnego

Ważne jest to, aby zwrócić uwagę na to, jaki dokładnie skład ma taki nawóz. Muszą to być takie składniki, które są w stanie faktycznie wnieść coś do rozwoju danej rośliny. Wszystko tak naprawdę zależne jest od tego, z jakimi roślinami ma się do czynienia, ale na ogół mówi się o takich składnikach, jak: azot, siarka, fosfor, magnez, potas. Kolejna ważna uwaga – trzeba kupować nawozy, które wyróżniają się niskim stężeniem. Dlaczego? Z tego względu, aby roślin nie spalić. Może się bowiem okazać, że efekt jest odwrotny od zamierzonego. W szczególności, jeżeli mowa o „starszych” roślinach.