lampa do pokoju dziecięcego

Jak wybrać lampę do pokoju dziecięcego?

Prawdopodobnie najtrudniejszą rzeczą przy wyborze opraw oświetleniowych do domu jest ich dobór do pokoju dziecka. Eksperci twierdzą, że oświetlenie pokoju dziecka powinno być wykonane na różne sposoby, aby osiągnąć maksymalny komfort i wygodę. W końcu pokój dziecięcy to dla dziecka cały świat. Jest to sypialnia, sala lekcyjna, plac zabaw, a może nawet recepcja. Oświetlenie powinno być zatem zaprojektowane w najdrobniejszych szczegółach.

Lampa dziecięca dla najmłodszych

Lampa do pokoju dziecięcego powinna być z założenia ciekawa i nietypowa. Ale i w tym przypadku wybór jednego lub drugiego elementu zależy od wieku dziecka, jego zainteresowań, charakteru i ogólnego stylu pokoju.

Psychologowie zalecają, aby dziecko miało swój własny pokój, gdy skończy dwa lata. Oddzielny pokój pomaga rozwijać pewną samodzielność i lepszą orientację przestrzenną. Od drugiego roku życia dziecko potrafi już rozpoznawać przestrzeń wokół siebie i uważa pokój za swój własny. Dlatego już od tego wieku dzieci mogą same sobie rządzić w swoim pokoju. Zwiększa to ich niezależność i autonomię.

Lampy sufitowe dla dzieci i ich wybór

Wybierając podstawową lampę sufitową, najlepiej jest preferować te, które zapewniają światło rozproszone. Znajdziesz takie pod adresem https://www.elampy.pl/lampy-do-pokoju-dzieciecego. Pamiętaj, że dziecko źle znosi jasne światło skierowane na jego twarz, dlatego nie umieszczaj łóżeczka w pobliżu górnego źródła światła.

Dobrą alternatywą są żyrandole z lampami z matowego szkła, ale nie kryształowe, które powodują oślepiające światło, szkodliwe dla oczu dziecka. W sypialniach dziecięcych nie sprawdzą się nieporęczne i łatwo tłukące się żyrandole. W okresie dorastania dziecko będzie grało w piłkę w swoim pokoju, dlatego ważne jest, aby żyrandol nie spadł i nie zranił młodego pana pokoju.