dozownik kleju

Klej do kontaktu z żywnością z naturalnych surowców

Etykietowanie produktów to w dzisiejszych czasach standard w przemyśle. Istotne jest, żeby etykieta na danym produkcie czy opakowaniu była dobrze przymocowana. Do tego zabiegu wykorzystywany jest klej spełniający sprecyzowane wymogi. Do klejenia etykiet na produktach gastronomicznych wykorzystywany jest klej do kontaktu z żywnością. Kleje z naturalnych surowców sprawdzą się również w klejeniu drewnianych tacek czy szklanych produktów gastronomicznych.

Zastosowanie i właściwości klejów do etykiet

Producenci klejów wprowadzają coraz to nowsze rozwiązania w produkcji klejów do etykiet. W zastosowaniu można rozróżnić kleje termo-topliwe, kleje syntetyczne, a także kleje kazeinowe. Wybór odpowiedniego kleju jest uzależniony od materiału, do którego klej ma być użyty. Przy pomocy takich spoiw można przykleić etykiety do butelek PET, butelek szklanych oraz metalowych puszek. Kleje te charakteryzuje zdolność recyklingu, dzięki czemu spoiwa można usunąć bez problemu z butelek poprzez zmycie ich wodą. Coraz częściej wśród dostępnych klejów do kontaktu z żywnością można znaleźć takie, które są wytwarzane z naturalnych surowców dzięki czemu, takie kleje są przyjazne środowisku, a także bezpieczne.

klej do kontaktu z żywnością

Kleje do kontaktu z żywnością w kuchni

W zależności od struktury przedmiotu, który wymaga spoiny, możemy wyróżnić kleje do powierzchni drewnianych, plastikowych, a także szklanych. W każdym przypadku klej do kontaktu z żywnością jest najlepszym wyborem pod względem bezpieczeństwa, są również skuteczne i trwałe (sprawdź na melkib.com). Kleje z surowców naturalnych są bezpieczne dla otoczenia, produkowane są z zachowanie rygorystycznych standardów jakości. Niezwykle istotną właściwością klejów z surowców naturalnych jest wysoka właściwość łączenia. Kolejną ważną cechą jest brak szkodliwych, a także uciążliwych zapachów. Wybór kleju do kontaktu z żywnością z surowców naturalnych będzie więc najlepszym wyborem.