kinkiet

Jak wybierać kinkiety ścienne?

Wybór odpowiedniego kinkietu ściennego z pewnością nie należy do najłatwiejszych. Tego typu oświetlenie powinno przede wszystkim zapewniać niezwykle intymne i przyjemne światło, dzięki któremu można wykreować we wnętrzu przytulną atmosferę. Światło z kinkietów ściennych pod żadnym pozorem nie może razić w oczy, ani także ich męczyć. Tak więc jak odpowiednio dobrać kinkiety ścienne?

Kinkiet- pojedynczo czy w grupie?

Kinkiety ścienne mogą być montowane zarówno pojedynczo, ale także i w grupach. Zwykle tego typu oświetlenie o wiele lepiej prezentuje się w momencie, kiedy zostanie zamontowane przynajmniej w parze. Niemniej jednak nie można zapomnieć o tym, że w domu znajdą się i takie miejsca, w których kinkiety będą musiały zostać zamontowane w pojedynkę. Należą do nich:

  • przestrzeń nad biurkiem roboczym
  • wnęka lub kąt w ścianie
  • przestrzeń nad zlewozmywakiem w kuchni

W przypadku kiedy chcemy jednak postawić na kinkiety ścienne montowane parami, najlepiej sprawdzi się zainstalowanie ich po dwóch stronach łóżka, lustra lub nawet kominka. Wówczas będzie można wywołać wrażenie niezwykłego uporządkowania oraz harmonii.

Kinkiet- przezroczysty lub nie?

Nowoczesne kinkiety są wyposażone w dyfuzory światła, które mogą prowadzić wiązkę precyzyjnie w górę- w kierunku sufitu lub w dół- w kierunku podłogi. Niemniej jednak istnieją również kinkiety przezroczyste, które rozprowadzają światło dookoła. Warto jednak stawiać na modele wyposażone w dodatkowy ściemniacz, dzięki któremu można będzie regulować natężenie światła, co zwykle jest niemożliwe w przypadku modeli przezroczystych, które z natury świecą o wiele mocniej.