preparat na mole spożywcze

Preparaty na mole – skuteczna walka z insektami!

Mole spożywcze mogą pojawić się w każdym domu. Jeśli zostanie zauważony jeden to znaczy, że należy dokładnie przejrzeć całą kuchnię, wszystkie szafki i szuflady, aby znaleźć ich gniazdo. Niezbędny do ich usunięcia jest także odpowiedni preparat na mole spożywcze, który poskromi niechciane insekty.

Jak wybrać preparat do zwalczania moli spożywczych?

Na rynku można znaleźć różne produkty do zwalczania insektów. Jednak jeśli mamy do czynienia z molami spożywczymi, to należy wybierać tylko i wyłącznie preparaty na mole spożywcze. Są one przystosowane do zwalczania konkretnie tych insektów, a więc są bezpieczne w kontakcie z żywnością i dla człowieka. Preparat na mole spożywcze może być w formie sprayu, pułapki na mole lub w proszku czy koncentracie. Forma preparatu nie ma znaczenia. Najważniejsze to kupić go w sklepie, który specjalizuje się w sprzedaży produktów do zwalczania niechcianych owadów, czy gryzoni.

preparat na mole spożywcze

Co zrobić, gdy zauważymy mola w kuchni?

Niektórym może się wydawać, że jeden mol to nie problem. Niestety jest inaczej. Jeden mol świadczy o tym, że w kuchni znajduje się gdzieś gniazdo. Mole uwielbiają żerować w sypkich produktach, takich jak mąka i kasze. Uwielbiają także słodycze, orzechy, a także grzyby suszone. Dlatego, jeśli zauważy się jednego mola, to należy dokładnie przejrzeć całą kuchnię. Wszystkie szafki kuchenne, szuflady i znajdujące się w nich produkty. Gdy już gniazdo zostanie zlokalizowane, to należy wszystkie zainfekowane produkty wyrzucić. Wyrzucić oznacza wynieść z domu. Oczywiście następnie należy użyć preparatu na mole spożywcze i cieszyć się znów czystą kuchnią bez nieproszonych gości.