domy do 100m2

Budowa domu do 100m2

Posiadanie własnego domu to marzenie  wielu osób. Sporym uznaniem cieszą się domy do 100m2, które cechują się wygodą i funkcjonalnością. Skąd wynika ich popularność? Jakie plusy mają domy do 100m2? O czym pamiętać podczas wyboru idealnego budynku?

Domy do 100m2 – zalety

Warto podkreślić, że niewielkie domy są bardzo dobrym rozwiązaniem dla par, rodzin 3,4-osobowych oraz seniorów, którzy pragną odpocząć od miasta. To ciekawa alternatywa dla mieszkania w bloku. Zazwyczaj podczas doboru projektu domu, stawiamy na budynki parterowe. Plusem jest bowiem zmniejszenie kosztów budowy domu i kosztów eksploatacji. Oszczędność wynika z metrażu i braku konieczności montażu stropu i schodów. Mniejsza powierzchnia przekłada się na mniejsze nakłady finansowe dotyczące wykończenia wnętrza. 

O czym pamiętać podczas budowy?

Podczas wyboru domu do 100m2, nie zapominajmy o jego funkcjonalności. Kluczową rolę odegra tutaj ilość i rozmieszczenie pomieszczeń. Wpłynie bowiem na nasze samopoczucie i zadowolenie. Niewielkie metraż sprawi, że nie będzie łatwo dokonać zmian w rozmieszczeniu pokoi. Co ciekawe, parterowy domy są idealną opcją dla rodzin z małymi dziećmi i dla seniorów. W tym przypadku trzeba liczyć się z koniecznością doboru większej działki. Jest to związane z dopuszczalną powierzchnią zabudowy, jaka nie może przekraczać 40% działki. Posiadając dom do 100m2 można z powodzeniem przeznaczyć więcej miejsca na ogród, gdzie miło będziemy spędzać czas z rodziną. Otoczenie przyrody wpłynie na relaks i dobry nastrój.