komody łazienkowe

Komody łazienkowe – praktyczne i estetyczne

Właściciele małych łazienek zdają sobie sprawę z trudu, jaki trzeba włożyć by osiągnąć w nich ergonomiczną aranżacje. Na szczęście istnieją sposoby to ułatwiające, a jednym z nich jest zastosowanie komody łazienkowej. Podpowiadamy, jakie są zalety takiego rozwiązania.

Komoda łazienkowa – czy wartą w nią inwestować?

Komody łazienkowe to meble wyróżniające się dużą praktycznością. Pozwalają na schludne przechowywanie kosmetyków, środków higienicznych, ręczników i wielu innych rzeczy. Dzięki nim można uniknąć nieestetycznego efektu zagracenia. Jest to szczególnie istotne w przypadku łazienek o niewielkich metrażu, w których każdy kawałek wolnej przestrzeni jest na wagę złota. Ponadto blat komody może być wykorzystywany jako dodatkowa półka na najczęściej używane przedmioty oraz dekoracje.

Jak wybrać odpowiednią komodę do łazienki?

Wybierając komody łazienkowe należy zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów (warto sprawdzić m.in komody dostępne na https://www.e-sas.pl/komody). Pierwszym z nich jest oczywiście rozmiar mebla, który musi być dostosowany do metrażu pomieszczenia. Inne ważne aspekty to między innymi:

  • materiał – w odróżnieniu od zwyczajnych komód, te przeznaczone do łazienki muszą wykazywać bardzo wysoką odporność na wilgoć. W przeciwny razie mogą zacząć pękać lub pęcznieć.
  • design – styl komody nie powinien odbiegać od tego zastosowanego w łazience.
  • kolor – powinien kontrastować lub odzwierciedlać barwę zastosowaną na ścianach danej łazienki.