plakat rysunkowy ludzie na rowerze

Plakat rowerowy – powiedz mi, co jest twoją pasją nie mówiąc mi, co jest twoją pasją

Plakaty rowerowe są chętnie stosowane w charakterze ozdoby na ścianę, nie tylko przez osoby pasjonujące się sportami rowerowymi. Plakaty z rowerem znaleźć można w bardzo różnej stylistyce. Jest to motyw, który pasuje do wielu rodzajów wnętrz. Jak połączyć taki plakat z wnętrzem, by utworzyć spójną całość?

Wybierając plakat z rowerem do swojego mieszkania należy kierować się:

– kolorystyką wnętrza, 

– wielkością pomieszczenia,

– spójnością stylistyczną.

Wybierz rozmiar

Plakaty z motywem roweru mogą mieć różne rozmiary. W mniejszym pomieszczeniu powiesić można mniejszy plakat, mały rozmiar sprawdzi się zwłaszcza, jeżeli chcemy powiesić kilka plakatów w formie kompozycji. Wiele osób lubi jednak plakaty w dużych rozmiarach. Wtedy wybrać można jeden duży lub nawet bardzo duży plakat rowerowy, który nada charakter wnętrzu.

Chcąc osiągnąć bardziej spektakularny efekt, w dużym pomieszczeniu, na przykład w salonie powiesić można trzy duże plakaty z motywem roweru. Utrzymane w podobnej stylistyce, ale nie identyczne połączyć można w spójną całość za pomocą takich samych ram. Powieszone obok siebie plakaty z rowerowe w formie tryptyku będą ozdobą ściany, która natychmiast przykuwa wzrok i definiuje charakter pomieszczenia. Będą dobrze wyglądać połączone z prostymi nowoczesnymi meblami i dodatkami.

miś na rowerze

Kolorystyka i wnętrze 

Wybierając plakat z motywem roweru warto również zastanowić się, czy powinien on być kolorowy czy też czarno-biały. Czarno-biały plakat może pasować do wnętrz, w których kolorowy plakat mógłby wydawać się zbyt wyrazisty.

Plakaty rowerowe powiesić można we wnętrzu o każdym przeznaczeniu. Taki plakat na pewno będzie bardzo dobrze wyglądał nie tylko w salonie, ale także na przykład w kuchni. Może być także niezwykle ciekawą ozdobą łazienki, zwłaszcza taki w bardzo dużym rozmiarze.