lampa-podlogowa-mona

Lampy do salonu – jakie warto wybrać?

Oświetlenie salonu to jeden z ważniejszych elementów tworzonej aranżacji. Dobór źródła światła będzie wpływał na samopoczucie domowników. Pokój dzienny powinien przede wszystkim umożliwiać odpoczynek i relaksację. Jakie lampy do salonu wybrać, aby odpowiednio spełniały swoje funkcje?

Stojące czy podwieszane?

lampa-podlogowa-mona

Salon jest zarówno miejscem spotkań towarzyskich, jak i przestrzenią, w której można odpocząć po ciężkim dniu. Warto wziąć pod uwagę fakt, że białe, intensywne światło wpływa na ludzki organizm pobudzająco. Dla zapewnienia możliwości wyciszenia przed snem, zaleca się wyposażenie pokoju w źródło delikatnego światła o cieplejszej barwie. W strefie wypoczynkowej warto zdecydować się na stojącą lampę z abażurem. Sprawdzi się doskonale w czasie wieczorów z książką.

W większości dziennych pokojów istnieje też przestrzeń dedykowana przyjmowaniu gości lub wspólnemu spożywaniu posiłków. W tej strefie przytłumione, delikatne światło może nie być wystarczające. Nad stołem w części jadalnianej powinna pojawić się lampa wisząca do salonu. Podwieszany model nad kompletem wypoczynkowym również może być korzystną opcją, szczególnie jeśli jest to strefa spotkań towarzyskich.

Dobór odpowiedniej lampy

Pokój dzienny jest często pomieszczeniem wielofunkcyjnym. W związku z tym, jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest zaopatrzenie go w kilka rodzajów światła. Żyrandol o bardziej intensywnym świetle i stojąca lampa do salonu to doskonałe połączenie. W niewielkich wnętrzach postawić można na inne korzystne rozwiązania, np.:

  • wiszącą lampę z regulowanym poziomem natężenia światła
  • żyrandol z abażurem
  • lampy z żarówkami Edisona o ciepłej barwie.
    Zależnie od wielkości i przeznaczenia salonu, różne pomysły mogą okazać się dobrym wyborem. Warto decydować się na nowoczesne lampy sprawdzonych producentów.