fotele pokojowe

Tworzenie wygodnego kącika z fotelem pokojowym

W tym artykule chcemy podzielić się kilkoma wskazówkami na temat zorganizowania dedykowanej przestrzeni w mieszkaniu, w której można się zrelaksować, posłuchać muzyki, poczytać książkę, napić się drinka lub pomedytować. Zastosuj się do tych porad, a pożegnasz się ze stresem, bałaganem i niepotrzebnymi przedmiotami. 

Zadbaj o oświetlenie, wykorzystaj w pełni naturalne światło

Oświetlenie jest jednym z najważniejszych aspektów tworzenia relaksującej przestrzeni w domu. Naturalne światło w domu podnosi poziom serotoniny w organizmie, neuroprzekaźnika bezpośrednio związanego z naszym nastrojem. Zamontuj więc duże okna w swoim domu, a na noc wybierz lampy, świece lub przyciemnione żarówki.

Kolory dla przestrzeni relaksacyjnej w domu

Pamiętaj, że kolory mają również swoją psychologię. Zalecane są jasne kolory, takie jak biel, beż i pastelowe odcienie , aby nadać miejscu uczucie spokoju i przestronności. Jeśli chcesz, aby Twoja przestrzeń relaksacyjna w domu odzwierciedlała naturę, użyj zieleni, odcieni ziemi i błękitu. Żółty i pomarańczowy są idealne, aby napełnić Cię energią i witalnością.

Dekoracje i akcesoria

Poduszki, wygodne fotele pokojowe i koce są tym, czego potrzebujesz dla wygody, ciepła i przytulności. Można również uwzględnić ręcznie tkane pufy, bujane fotele i hamak, który jest doskonałym uzupełnieniem – https://novodom.pl/57-fotele

Zaleca się, aby elementy dekoracyjne i akcesoria były gładkie, w neutralnych kolorach, bez mocnych faktur i kolorowych nadruków. Jeśli chodzi o tkaniny, wybierz bawełnę, jedwab, len, wełnę – naturalne, organiczne i przyjazne dla środowiska.

fotele pokojowe

Porządek i czystość

Skorzystaj z okazji, aby zorganizować i pozostawić tylko te elementy, które są naprawdę funkcjonalne i które mają zastosowanie. Unikaj sytuacji, w której twoja przestrzeń relaksacyjna w domu jest pełna przedmiotów, przeszkód i mebli. Nieporządek i brud tworzą nastrój zaniedbania i chaosu, dlatego aby uzyskać miejsce wolne od stresu, należy utrzymywać wszystko w czystości i porządku. Ogranicz dekoracje, nie kumuluj, używaj koszy lub pudełek do przechowywania przedmiotów. Zastosuj minimalistyczny trend, „mniej znaczy więcej”.

Niezbędne rośliny

Rośliny są najlepszymi sprzymierzeńcami w tworzeniu relaksującej przestrzeni w domu. Zapewniają naturalność, świeżość i tlen. Wybierz małą lub dużą roślinę według własnego gustu, pamiętając, że rośliny domowe i zewnętrzne różnią się od siebie. Możesz też postawić wazon z kwiatami, ale zawsze świeżymi i kolorowymi. Uczucie spokoju i radości, które przekazują, jest wyjątkowe. Ponadto pielęgnacja roślin pomaga połączyć się z pozytywnymi energiami i osiągnąć stan relaksu, zgodnie z Feng Shui.

Muzyka na dobry nastrój

Włącz swoją ulubioną playlistę! Poszukaj wersji akustycznych lub instrumentalnych, aby stworzyć spokojną i relaksującą atmosferę. Jeśli chcesz rano nabrać energii, możesz zacząć od bardziej energicznej muzyki. Jeśli chcesz zacząć ćwiczyć Mindfulness lub jogę, możesz również znaleźć podcasty lub listy z nagraniami medytacji z przewodnikiem na różnych platformach do strumieniowego przesyłania muzyki.