Oświetlenie w stylu hampton

Choć styl hampton wywodzi się z bogatych regionów Stanów Zjednoczonych, to nie oznacza to jednak tego, że nie można go zastosować również nad Wisłą. Oprócz cech charakterystycznych, takich jak odpowiednie kolory czy też styl mebli w aranżacji hampton kluczową rolę ogrywa oświetlenie. Jakie więc powinno się stosować lampy hampton, aby idealnie pasowały do tego stylu?

Oświetlenie w salonie

Nie da się ukryć, że omawianie oświetlenia stylu hampton powinno zostać rozpoczęte od salonu, czyli pomieszczenia, w którym w ciągu dnia spędza się zdecydowanie najwięcej czasu. Jest to pomieszczenie typowo wypoczynkowe, które wykorzystywane jest do relaksu i spędzania wolnego czasu z rodziną lub przyjaciółmi. Jak więc wygląda oświetlenie salonu w takim stylu?

Lampy hampton ze sklepu Candellux powinny być połączeniem harmonii oraz klasy. Co jednak ciekawe ten styl aranżacji nie narzuca mieszkańcom tego, jakie konkretnie źródło światła ma się w salonie znaleźć. Mogą tam więc być użyte nie tylko lampy stojące, lecz również plafony, żyrandole lub lampy wiszące. To, co jest w tym wypadku kluczowe to, aby charakteryzowały się one neutralnymi kolorami, a także minimalistycznym wykończeniem.

Oświetlenie w kuchni

Kolejnym bardzo ważnym dla tego stylu aranżacji pomieszczeniem jest kuchnia. Jest to miejsce, które ma charakter typowo roboczy, ponieważ wykorzystywane jest do przygotowywania posiłków. Z tego też powodu obecne w kuchni oświetlenie z zachowaniem stylu hampton musi być jasne, a także naturalne. Spowoduje to, że kuchnia stanie się przestronniejsza, a także przyjemniejsza.

Co jest typowego w kuchni urządzonej w takim stylu? Przede wszystkim warto tu zwrócić uwagę na klasyczną wyspę położoną na środku kuchni, nad którą powinny zostać powieszone specjalne, zabudowane lampy o półokrągłej charakterystyce. Jeśli chce się podkreślić w kuchni styl hampton, poleca się wykorzystanie do tego zadania prostych, srebrnych lamp, które powinny być utrzymane w klasycznej formie.

Oświetlenie w łazience

Na koniec pozostaje pomieszczenie, które przez wiele osób jest niedoceniane, czyli łazienka. Pomieszczenie to z racji tego, że często wykorzystywane jest do robienia makijażu, musi być wyposażone w wysokiej jakości, dające silne i naturalne światło lampy. Pamiętać jednak trzeba o tym, że łazienka utrzymana w stylu hampton musi być nie tylko ładna, lecz przede wszystkim wysoce funkcjonalna. Powoduje to, że bardzo wskazane jest ograniczenie w niej zbędnych dodatków estetycznych. Z tego też powodu zaleca się, aby zrezygnować w niej z wiszących lamp i postawić na plafony.