meble ogrodowe technorattan

Kupujemy meble do ogrodu

Meble stanowią bardzo ważny element w naszym życiu. Zarówno jeżeli chodzi o meble w domu jak i meble w ogrodzie. Meble ogrodowe pełnią szczególną rolę. Są one miejscem wypoczynku, spędzania czasu z rodziną i ze znajomymi. Miejscem do grillowania i spożywania posiłków rodzinnych. Dlatego muszą połączyć w sobie zarówno funkcjonalność jak i również elegancki wygląd. Jeżeli planujesz zakup mebli ogrodowych, to z poniższego artykułu dowiesz się na co zwracać uwagę podczas wyboru mebli do ogrodu.

Zakup mebli ogrodowych – na co zwracać uwagę?

Dla wielu osób pierwszym kryterium jest cena. Oczywiście jest ona ważna, ale trudno oczekiwać najwyższej jakości w bardzo niskiej cenie. Czasem musimy zapłacić więcej, lub po prostu poszukać mebli z innego materiału. Jeżeli jednak podstawowym kryterium jest cena, to postaw na meble z tworzywa sztucznego. Meble z plastiku są tanie, ale zazwyczaj niezbyt ładne i mało funkcjonalne.

Rodzaj tworzywa

Pierwszym kryterium jest rodzaj tworzywa. Na pierwszym miejscu jest ratan. Meble wykonane z tego materiału cechują się elegancją. Jednak mają one swoje wady. Po pierwsze musimy o nie bardzo dbać. Meble te nie są odporne na warunki atmosferyczne. Nie możemy ich zostawić na padającym deszczu. Źle również znoszą duża ilość promieni słonecznych. Jeżeli zdecydujemy się na takie meble, musimy je chować. Idealnie sprawdzą się na zadaszonych tarasach jak i w ogrodach zimowych. Na zewnątrz znacznie lepiej nadadzą się meble ogrodowe z technorattanu. Technoratan to tworzywo sztuczne, które imituje włókna. Są one wyplatane na specjalnych drutach. Ręczna technologia produkcji sprawia, że meble z technorattanu nie należą do najtańszych.

meble ogrodowe technorattan

Ciekawym połączeniem jest technoratan drewno lub np. metal i szkoło. Takie meble jednak powinniśmy sezonować. Pamiętajmy, aby nie zostawiać ich na zimę bez zabezpieczenia. Najlepiej meble jest schować do suchego pomieszczenia. Jeżeli jednak nie mamy takiej możliwości, to powinniśmy zaopatrzyć się w specjalny pokrowiec, który podczas zimy zabezpieczy nasze meble.

Duży wybór mebli z technorattanu można znaleźć w sklepie internetowym Focusgarden.pl.