projekty domów na wąską działkę

Czy wybudowanie wymarzonego domu na wąskiej działce jest możliwe?

Marzy Ci się wybudowanie własnego domu, ale masz do dyspozycji tylko niewielkich rozmiarów, wąską działkę? Nic straconego! Wąskie działki to problem wielu ludzi, dlatego projektanci domów stale starają się dostosować do potrzeb konsumentów. Poskutkowało to wieloma fantastycznymi projektami domów na wąskie działki, które idealnie wpasują się w niewielką przestrzeń.

Jak wyglądają takie domy?

Projekty domów na wąskie działki muszą być przede wszystkim funkcjonalne. Ze względu na to, że nie można pozwolić sobie na znaczne rozbudowanie domu w każdą stronę, konieczne jest odpowiedzialne i przemyślane zaprojektowanie każdej części domu. Skutkuje to tym, że domy takie charakteryzują się prostą bryłą, która najczęściej przykryta jest dwuspadowym dachem.

https://www.domywstylu.pl/projekty-domow-na-waska-dzialke/

Do najpopularniejszych projektów domów na wąskie działki należą:

  • domy piętrowe — jeśli zależy Ci na pomieszczeniu dużej liczby domowników, warto zastanowić się nad właśnie takimi domami. Wytworzą one kilka dodatkowych pomieszczeń,
  • domy z garażem – to, że działka jest wąska, nie oznacza, że nie można pozwolić sobie na sprytnie zaprojektowany garaż, który z pewnością przyda się w wielu przypadkach
  • domy z piwnicą – jest to szczególnie popularne rozwiązanie, gdyż dzięki temu uzyskuje się dodatkową przestrzeń.

Jak maksymalnie zaoszczędzić miejsce?

Jeśli zależy Ci na jak najlepszym wykorzystaniu przestrzeni, ciekawym rozwiązaniem okazać się mogą tak zwane bliźniaki. Zabudowa w stylu bliźniaczym świetnie sprawdzi się w przypadku dwóch sąsiadujących wąskich działek. Zaoszczędzone miejsce można wykorzystać na przykład na ogród, czy altanę, a sam dom będzie prezentował się bardzo oryginalnie.