rękawice robocze

Które rękawice do pracy na zewnątrz wybrać?

Rękawice robocze ocieplane, gumowe, materiałowe, skórzane są stosowane w różnych pracach jako niezbędne środki ochrony osobistej. Ich funkcjonalnym zadaniem jest ochrona rąk przed uszkodzeniami mechanicznymi, zanieczyszczeniami i odmrożeniami. W przeciwieństwie do rękawiczek, rękawiczki mają przegródki na każdy palec i dlatego są znacznie wygodniejsze w noszeniu. 

Rękawice robocze bawełniane

Najpopularniejsze i najtańsze rękawice Milwaukee, które są bawełniane. Stosuje się je, gdy konieczna jest ochrona rąk przed pęcherzami i otarciami, kurzem, brudem i substancjami malarskimi. Często na wewnętrzną stronę rękawic nakładana jest powłoka lateksowa, która poprawia chwytność na gładkich powierzchniach.

Rękawice robocze skórzane

Rękawice z prawdziwej skóry stanowią niezawodną ochronę przed otarciami i urazami. Ponieważ skóra jest materiałem odpornym na zużycie, jej właściwości ochronne są znacznie lepsze niż w przypadku rękawic bawełnianych, a trwałość jest również znacznie dłuższa. Do produkcji rękawic skórzanych często używa się skóry świńskiej, a także warstw szprychowych ze skór bydlęcych.

rękawice robocze

Rękawice z PCV

Rękawice z PCV to produkty z podkładem z tkaniny (lub dzianiny) i powłoką z elastycznego plastizolu. Powłoka może być całkowita lub fragmentaryczna. Rękawice z częściową powłoką z PCW są stosowane w produkcji przenośników, warsztatach montażu mechanicznego, pracach rolniczych, budownictwie mieszkaniowym i usługach komunalnych. Produkty z pełną powłoką są wymagane przy pracy z benzyną i chemikaliami.

Rękawice gumowe

Rękawice gumowe są wytwarzane przez wulkanizację mieszanek gumowych i pełnią ważną funkcję w wielu czynnościach roboczych. Na przykład praca w instalacjach elektrycznych pod napięciem jest nie do pomyślenia bez gumowych rękawic dielektrycznych. W przemyśle chemicznym rękawice gumowe odporne na działanie kwasów i zasad są ważnym narzędziem ochronnym.