piła stołowa

Czym jest Krajzega?

Słysząc nazwę Krajzega, wiele osób może być wielce zaskoczonym, ponieważ nigdy wcześniej nie było dane im spotkać się z takim sformułowaniem. Z czym to się „je”? Otóż jest to elektronarzędzie, które powinno być kojarzone z placem budowy oraz z warsztatem. Czas wyjaśnić sobie tą zagwozdkę, a także podać kilka najważniejszych informacji o tego typu urządzeniach.

Pilarka tarczowa do drewna

Jeżeli ktoś powie, że chce, aby w jego domu zagościła piła stołowa do drewna, to na myśli równie dobrze będzie miał właśnie Krajzegę. To właśnie ten typ narzędzi, który dzięki swoim ostrzom jest w stanie w szybki sposób przeciąć każde drewno, jakie zostanie poddane obróbce. Specjalne modele takich Krajzeg przystosowane są niekiedy do pracy z aluminium, ale musi to być naprawdę mocne ostrze dedykowane do tego typu prac. Jest to na tyle polecane urządzenie, że jest w stanie poradzić sobie nawet z wielkimi elementami. Tak, również można użytkować jej zawsze wtedy, kiedy istnieje potrzeba pocięcia małych elementów.

piła stołowa

Odpowiednia tarcza

Dobra piła stołowa Milwaukee musi posiadać dobrej jakości tarczę, które podzielić można ze względu na materiał z jakim będą mieć do czynienia, jak również ze względu na ilość ostrzy. Jaka tarcza będzie najlepsza do drewna? W przypadku, kiedy obróbce ma zostać poddane drewno miękkie, najlepiej wybrać tarcze z małą ilością zębów. Praca z drewnem twardym nie będzie łatwa, ale wystarczy wybrać tarczę z większą ilością zębów. Przy tej okazji należy dodać, że praca z drewnem twardym jest nieco wolniejsza, ale pozwala to na zastosowanie zdecydowanie większej precyzji. W końcu nie zawsze chodzi o szybkość, ale o wykonanie równego cięcia, dzięki czemu samo drewno nie jest postrzępione. Na pewno pomoże w tym dobrej jakości pilarka stołowa, której nie brakuje w sklepach budowlanych.