klej poliuretanowy

Zastosowanie kleju poliuretanowego

Współcześnie kleje znalazły zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu, dlatego też współczesny rynek oferuje wiele różnych produktów do klejenia. Jednak na największą uwagę zasłużyły kleje poliuretanowe, które wykorzystywane są w specjalistycznych systemach klejenia. Ponadto kleje poliuretanowe stosowane są także w przemyśle dekarskim i budownictwie.

Klej poliuretanowy – co to jest?

Współcześnie klej poliuretanowy to preparat, który powstał na bazie syntetycznych żywic wyróżniających się wysoką trwałością. Poza tym taki rodzaj kleju odznacza się również świetną przyczepnością do rozmaitych podłoży, dzięki czemu stał się produktem uniwersalnym. Warto podkreślić, że po aplikacji klej ten staje zupełnie niewidoczny. Jest to szczególnie ważne w przypadku prac montażowych elementów wyposażenia pomieszczeń lub styropianu. Równocześnie klej poliuretanowy (https://melkib.com/pl/c/Kleje-poliuretanowe/156) nie uszkadza delikatnych powierzchni. Z tego powodu po rozmontowaniu elementy klejone mogą zostać ponownie wykorzystane.

klej poliuretanowy

Klej poliuretanowy – gdzie może być stosowany?

Biorąc pod uwagę znakomitą przyczepność do podłoża i dużą wytrzymałość klej poliuretanowy znalazł szerokie zastosowanie. Często określany jest też klejem konstrukcyjnym, ponieważ może być zastosowany w budownictwie, w przemyśle motoryzacyjnym, morskim oraz w elektronicznym. Oprócz tego idealnie nadaje się do prac stolarskich, warsztatowych oraz do produkcji laminatów. Należy zaznaczyć, że klej poliuretanowy wykazuje odporność biologiczną. Wobec tego jest on nawet wykorzystywany w obiektach, w których należy zachować wysoki poziom higieny i bezpieczne środowisko.