pomysły na ozdabianie świec

Jak stworzyć wyjątkowe świece? Oto pomysły na ozdabianie świec!

Zrobienie czegoś samodzielnie w domu sprawia wiele radości. Jest to też interesująca forma spędzania wolnego czasu i możliwość zrelaksowania się i oderwania się od codziennych obowiązków. Jedną z ciekawych propozycji do wykonania w domu są świeczki. Nie ma dużo pracy przy ich robienia, a przydadzą się każdemu. Można je też podarować w prezencie, co na pewno obdarowana osoba doceni. 

Świeczki domowej roboty

Świece można przygotować z wosku, ale coraz częściej stosuje się parafinę. Wszystko można kupić bez problemu. Niezbędny jest też knot i olejki eteryczne. Przygotowanie świecy nie zajmuje dużo czasu, a może sprawić wiele frajdy. Ostatnim etapem jest ozdabianie świecy, aby wyglądała ona jeszcze bardziej wyjątkowo. Plusem takiej ręcznej pracy jest przede wszystkim oszczędność. Świeczki domowej roboty są tańsze od tych kupionych w sklepie. To też świetny sposób, aby przygotować dla kogoś wyjątkowy prezent. Przy okazji można się odprężyć i rozładować stres. 

świeca do ozdobienia

Pomysły na ozdabianie świec – co można użyć?

Podczas produkcji świeczek w domu ważna jest kreatywność. Tak na dobrą sprawę można użyć wszystkiego, co nadaje się do ozdabiania. Najczęściej jako pomysły na ozdabianie świec wykorzystuje się:

  • koronki,
  • wstążeczki,
  • kawałki materiałów,
  • suszone kwiaty,
  • farby,
  • brokat.

Robiąc świeczkę, warto dobrze się zastanowić, jak ją ozdobić. Można użyć też ładnych pojemniczków, w których będzie znajdować się świeczka i wówczas nie trzeba już dodatkowych ozdób. 

Dlaczego warto robić świeczki w domu?

Ręcznie zrobiona świeczka daje wiele satysfakcji. Zamiast siedzenia przed telewizorem lub komputerem lepiej zrobić coś, co będzie nie tylko praktyczne, ale i wyjątkowe. Świeczki przydadzą się, gdy zabraknie prądu, ale też podczas romantycznej kolacji w domu. Zapachowe świece są też znakomite do aromaterapii, jeśli użyje się odpowiednich zapachów.