Tunele ogrodowe – przydomowe uprawy

Szklarnie to znany od dawna sposób na stworzenie działki rolnej w niedalekiej odległości domu. Tunele ogrodowe zapobiegają uszkodzeniu plonów przez warunki atmosferyczne, jednocześnie wydłużając okres wegetacyjny roślin.

Co możemy posadzić w szklarni?

Tunele ogrodowe tworzą bardzo dobre warunki do wzrostu warzyw. Jednymi z bardziej popularnych odmian warzyw są pomidory we wszystkich ich gatunkach. Dobrym pomysłem jest też posadzenie nowalijek (młodych warzyw), wydają one swój plon w kwietniu, a ich przykładami są sałata, szczypiorek, cebula, pietruszka, szpinak, rzodkiewka czy rukola. Następną propozycją jest podstawą większości spiżarni, czyli ogórki. Podawane są one pod wieloma postaciami, zaczynając od kiszonych po świeżo stare w mizerii. Ostatnią dosyć popularną propozycją jest papryka, jest to jedno z wielu warzyw pasujących do ogromnej liczby potraw.

Jak zbudowany jest tunel ogrodowy?

tunel ogrodowyTunel ogrodowy zbudowany jest na podstawie stalowych profili. Na stelażu zwieszona jest specjalna wytrzymała folia o konstrukcji sprzyjającej wzrostowi roślin. Narzuta obsypana jest glebą przy ziemi, co chroni ją przed poderwaniem nawet przy silnych wiatrach. Okna i dach są przezroczyste, aby przepuszczały jak najwięcej promieni słonecznych, co korzystnie wpływa na rozrost roślin. Drzwi są rolowane, aby zajmowały jak najmniej miejsca.

Można również skorzystać z prawie gotowego rozwiązania jakim jest zakup składanego tunelu ogrodowego,. Rozwiązanie takie znaleźć można między innymi w sklepie Focusgarden.

Dlaczego warto posiadać tunel ogrodowy?

Korzyści płynące z posiadania tak zwanego foliaka to przede wszystkim stworzenie lepszych warunków dla wzrostu upraw. Kolejnym pozytywnym aspektem posiadania tunelu ogrodowego jest możliwość wydłużonego korzystania z uprawy. Ostatnim znaczącą korzyścią jest utrudnienie kradzieży i ochrona przed zwierzętami.