mucha

Rodzaje lepów na muchy

Muchy bywają uciążliwe szczególnie w okresie letnim. Wabione przez jedzenie potrafią uprzykrzyć czas spędzany na działce lub przydomowym ogrodzie. W sklepach ogrodniczych lub budowlanych dostępne są różnego rodzaju odstraszacze na owady. Jednym z nim jest lep na muchy. Na jakie rodzaje pułapek lepowych powinniśmy zwrócić uwagę?

Jak wygląda lep na muchy?

Lepy na muchy w formie rozwijanych rolek pokryte są specjalną substancją zwaną atraktant, która skutecznie przyciąga owady latające. Taśma z obydwu stron pokryta jest lepiącą powłoką, która co najważniejsze, nie wysycha. Owady, napotykając przeszkodę, wpadają w pułapkę.

lep na muchy

Rodzaje pułapek lepowych na muchy

Oprócz wymienionej wcześniej standardowej taśmy, która umożliwia unieruchomienie owadów, na rynku napotkać możemy także bardziej estetyczne warianty. Zaliczyć do nich możemy lep w formie kolorowej naklejki na okno. Ozdobiona wzorem (np. kwiatowym) stanowi jednocześnie ładną dekorację na szybie. Taka taśma ma uniwersalne zastosowanie – jest chętnie mocowana także do kafelek, lustra, a nawet doniczek.

Kolejnym, popularnym typem klejącego się wabika na muchy jest sznurek lepowy. Stosowany jest zwłaszcza w dużych pomieszczeniach gospodarczych: oborach, stodołach, stajniach. To duże udogodnienie dla właścicieli gospodarstw, ale przede wszystkim duży komfort dla hodowanych przez nich zwierząt. Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę, że bydło i konie przyciągają masę insektów. Aby temu zapobiec, strzałem w dziesiątkę jest więc zakup lepu w kształcie sznurka. Niezależnie od wybranego rodzaju lepu na muchy, można mieć pewność, że sprawdza się on w stu procentach!