Lampa stojąca – dodatkowe oświetlenie pomieszczeń

Jak wiadomo, oświetlenie jest istotnym elementem każdej powierzchni użytkowej. W przypadku obiektów mieszkalnych, pełni również funkcję estetyczną, dlatego wybór odpowiedniego designu lampy jest bardzo ważny. Tak samo jak moc urządzenia, czy kolor światła. W każdym pomieszczeniu znaleźć można centralnie umieszczone oświetlenie, które jest źródłem światła rozproszonego. Równomiernie oświetla całą powierzchnie pokoju. Jednak doskonałym rozwiązaniem jest zastosowanie także lamp punktowych.

Dlaczego warto kupić lampę stojącą?

Powodów jest oczywiście kilka. Pierwszym z nich jest możliwość dowolnego przenoszenia lampy. W przypadku oświetlenia montowanego na suficie lub ścianie, taka możliwość nie istnieje, dlatego lampy stojące jak np. te dostępne na sfmeble.pl są bardzo uniwersalne i funkcjonalne. Fakt, iż pozbawione są trwałego mocowania umożliwia również większą regulację intensywności światła. Często żarówki, wraz z kloszem, umieszczone są na elementach elastycznych, które można zginać, wybierając kąt padania światła. Element ten może doskonale sprawdzić się w wystroju wnętrza oraz znajdować się w strategicznych miejscach.

Gdzie postawić lampę stojącą?

Opcji jest oczywiście kilka. Z powodzeniem ten typ oświetlenia można umieścić w salonie, w okolicach strefy wypoczynkowej. To praktyczny sposób na aranżację kącika czytelniczego. W celu dodatkowego doświetlenia stołu w salonie, właśnie przy nim można umieścić lampę. Dzięki temu można ograniczyć zużycie energii elektrycznej, związane z użytkowaniem centralnego oświetlenia. 

lampa stojąca

Lampa stojąca w sypialni

Również tutaj okaże się praktycznym elementem wystroju. Z powodzeniem może być wykorzystana w zastępstwie lampki nocnej, z uwagi, iż w sypialni pełni tą samą funkcję. Różnica tkwi wyłącznie w tym, iż jest wyższa, dlatego może spokojnie stać na podłodze. Podczas zakupu lampy do sypialni, należy zadbać przede wszystkim o odpowiedni kolor światła. Ciepłe, miękkie światło ułatwia relaks i zasypianie, podczas gdy jasne, białe pobudza do działania. Z tej racji lampy o jasnym świetle można ustawić w strefie edukacyjnej, przygotowanej dla dziecka, czy po prostu w jego pokoju. Jednak obok tej lampy, warto także zadbać o inny typ oświetlenia, wykorzystywany wieczorem, by ułatwić dziecku zasypianie. Lampkę stojącą można zakupić także bez określania jej docelowego miejsca i wykorzystywać przenośnie, w razie potrzeby.