stoliki kawowe loft

Prosty stolik kawowy – ładny i zarazem praktyczny mebel

Realizując swoje marzenie o własnym lokum, kończymy jednocześnie okres mieszkania kątem u kogoś, czy też wynajmowania różnych lokali mieszkalnych. Tam musieliśmy się dostosować do obowiązujących trendów dotyczących wyposażenia wnętrz, które nam odpowiadały w mniejszym lub większym stopniu. Będąc właścicielem swoich własnych czterech kątów, możemy je urządzić według własnego uznania, czyli tak jak się nam podoba. Nasze gniazdko nie musi być takie jak większość tradycyjnych mieszkań, możemy je zaaranżować na przykład stoliki kawowe loft.

Jakie są jego cechy charakterystyczne?

Styl loftowy albo inaczej zwany industrialnym to przede wszystkim:

  • otwarta przestrzeń,
  • surowy charakter,
  • chłodne materiały wykończeniowe.

Do tego trzeba dopasować odpowiednie umeblowanie. Na przykład w sypialni urządzonej w wyżej wymienionym stylu industrialnym dominują łóżka o stalowej, prostej konstrukcji, natomiast szafki nocne są wykonane na wzór stalowych albo drewnianych skrzyń. Podobnie jest w innych pomieszczeniach. Prostota przede wszystkim!! W każdym lokum przyda się również taki mebel jak stolik kawowy spełniający praktyczną funkcję, a więc jest miejscem, gdzie pijemy wspólnie z najbliższymi, czy też przyjaciółmi kawę lub herbatę. Ponadto jego zadaniem jest nadanie pomieszczeniu stylowego, estetycznego wyglądu. W przypadku powyższej aranżacji będzie to naturalnie stolik kawowy loft.

Zalety tego rodzaju wyposażenia

stoliki kawowe loft

Stoliki kawowe loft są bardzo proste w wykonaniu, co sprawia, iż są również ładne. Na przykład biały kolor tego stolika w połączeniu z drewnianymi nóżkami nada pomieszczeniu, w którym go umieścimy wrażenie elegancji połączonej z nowoczesnością. Jeżeli znajdzie się on w salonie, będzie spełniał również rolę podręcznego stołu. Podczas rodzinnego spotkania oraz gdy podejmujemy gości, na tymże stoliku kawowym zrobionym w stylu loftowym możemy z powodzeniem umieścić chociażby:

  • zastawę deserową,
  • filiżanki z gorącymi napojami

Mebel ten doskonale zastępuje tradycyjne ławy, z tym że różni się od niej formą, a więc jest przede wszystkim dużo lżejszy i bardziej kompaktowy. Ma również mniejszą powierzchnię, dlatego idealnie nadaje się do mniejszych pomieszczeń.