szlifierka kątowa Milwaukee

Szlifierki kątowe – niezbędne na budowie i w domu

Jednym z najbardziej podstawowych urządzeń na każdym placu budowy, a także w szafce narzędziowej każdego majsterkowicza, jest szlifierka kątowa. Urządzenie to pozwala na wykonywanie różnych prac, od przecinania, poprzez szlifowanie, aż do oczyszczania powierzchni. Może pracować z różnymi materiałami, począwszy od metalu, betonu, nawet do drewna.

Co można robić za pomocą szlifierki?

Wbrew nazwie, szlifierki kątowe najczęściej wykorzystywane są nie do szlifowania, a do przecinania. Używa się do tego specjalnych tarcz o małej grubości, które można używać do różnych materiałów. Przecinać można zarówno powierzchnie metalowe jak i betonowe. Stąd często urządzenia te są wykorzystywane do wykonywania chociażby bruzd w ścianach pod kable. Wystarczy wykonać dwa cięcia poziome w bliskiej odległości od siebie, a materiał pozostający pomiędzy nimi wykuć.

Niezbędny sprzęt na budowie

Podczas wznoszenia nowych budynków, gdy konieczne jest przygotowywanie różnego rodzaju elementów, szlifierki są wykorzystywane bardzo często. Docina się za ich pomocą bloczki betonowe, kostkę brukową, a nawet glazurę. Aby ułatwić pracę, nierzadko używa się urządzeń zasilanych z baterii. Szlifierka akumulatorowa Milwaukee może pracować na jednym ładowaniu nawet przez kilka godzin. Gdy energia skończy się, można szybko uzupełnić ją za pomocą wydajnej ładowarki.

szlifierka kątowa Milwaukee

Przydatne również w domu

Gdy lubimy majsterkować, również przyda się nam szlifierka kątowa Milwaukee, zarówno w wersji akumulatorowej jak i zasilanej z gniazdka (obie są dostępne w sklepie bezprzewodu.pl). Będzie ona niezbędna choćby w pracach przy samochodzie. Oczyszczanie powierzchni z rdzy bądź jej przygotowywanie pod malowanie najlepiej wykonuje się właśnie za pomocą takich urządzeń. Gdybyśmy mieli robić to ręcznie, stracilibyśmy mnóstwo czasu i energii. Stąd jeśli lubimy samodzielnie zajmować się swoim autem lub sami robimy remont mieszkania, posiadanie szlifierki kątowej jest wyjątkowo pomocne.