Garderoba-narozna-bielgrafit-TRES-4

Wszystko co trzeba wiedzieć o szafach narożnych

Optymalne wykorzystanie wnętrza to zadanie, które powinna postawić sobie każda osoba, która projektuje szafę. Możliwość zamówienia szafy na wymiar pozwala na wygodne zaaranżowanie nawet najtrudniejszych przestrzeni. Gdzie warto wykorzystać szafy narożne?

Szafa narożna – idealny pomysł na pusty kąt

W naszych wnętrzach najczęściej spotykamy tradycyjne, proste szafy. Nie zawsze jest to dobre rozwiązanie. Szafy narożne sprawdzają się wszędzie tam, gdzie jest mało miejsca. Warto również pamiętać, że jest to idealny pomysł na zagospodarowanie pustego kąta, który przeważnie nie jest wykorzystany. Duża szafa narożna potrafi zadziwić swoją pojemnością. Dobrze zaprojektowana szafa jest w stanie pomieścić garderobę dwóch osób.

Duża szafa narożna ze sklepu internetowego meblostrefa to również świetne rozwiązanie do pokoju młodzieżowego. Idealnie będzie komponowała się z niewielką komodą, półkami czy biurkiem.

Dobre rozwiązania

Wybierając dużą szafę narożna należy zastanowić się jakie drzwi zostaną w niej wykorzystane. Szafa może mieć drzwi przesuwne lub uchylne. Warto jednak pamiętać, że w dużej szafie narożnej można połączyć oba te rozwiązania. Dzięki temu ciąg komunikacyjny w pomieszczeniu nie będzie zakłócony.

Kolejnym elementem funkcjonalne szafy narożnej są rogi. Warto pamiętać, że duża szafa narożna ze ściętymi rogami będzie optycznie wydawała się mniejsza. Ścięte rogi sprawdzają się wszędzie tam, gdzie jest mało miejsca. Dzięki zaokrągleniu rogów nie grozi nam obijanie się o szafę.

Planując szafę narożną do małego pomieszczenia warto wykorzystać jasne kolory. Dzięki temu pokój będzie wydawała się większy. Wykorzystując drzwi z połyskiem zyskamy kolejny element, który będzie optycznie powiększał pokój.