Uniwersalne lampy skandynawskie do każdego wnętrza

Lampy skandynawskie są bardzo uniwersalne, dlatego też spotkać je można nie tylko z mieszkaniach prywatnych, ale również w pomieszczeniach użyteczności publicznej. Wiele eleganckich lamp spotkać można także w pomieszczeniach biurowych.

Jakie są główne cechy stylu skandynawskiego?

Lampy w stylu skandynawskim wyróżniają się dość jasną kolorystyką. Jasne i neutralne kolory pasować będą do wielu styli. Najbezpieczniejszym wyborem jest oczywiście biel, beż oraz różne odcienie szarości. Znakami charakterystycznymi lamp skandynawskich są także naturalne materiały. Skandynawia jak powszechnie wiadomo jest dość szorstką i piękną krainą. Meble i oświetlenie w opisywanym stylu wyróżnia się ergonomicznymi formami, niespotykaną wygodą i wysokiej jakości wykonaniem. Geometryczne wzory najlepiej połączyć z dość mocnymi i kontrastowymi kolorami. Lampy coraz częściej posiadają dekoracje wykonane z naturalnych tkanin. Doskonale sprawdzi się nie tylko bawełna, ale również len i juta.

Najpopularniejsze style w branży oświetleniowej

W Polsce największym zainteresowaniem cieszy się styl duński, który jest nie tylko bardzo delikatny, ale również łagodny i romantyczny. Lampy skandynawskie (sprawdź) w stylu duńskim wyróżniają się finezyjnymi i kunsztownymi detalami. W Europie bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się również styl szwedzki, w którym dominuje biel łączona z pozostałymi kolorami. Szwedzkie lampy są bardzo proste i minimalistyczne. Z miesiąca na miesiąc coraz większą popularność zdobywa również styl fiński. Lampy w stylu fińskim wyróżniają się geometrycznymi formami, gdzie duży nacisk kładziony jest na perfekcję w wykończeniu. Lampy są proste i kanciaste. Jeżeli chodzi o kolor, to dominuje nie tylko grafit, ale również granat i odcienie brązu.

Jakie kinkiety wybrać?

W nowoczesnych wnętrzach doskonale sprawdzą się kinkiety ze szklanymi kloszami. Delikatne i ciemne szkło doskonale łączy się z drewnianymi mocowaniami. Bardzo ważną rolę odgrywa także sama żarówka, która widoczna jest spod szklanej osłonki. W pomieszczeniach urządzonych w styku skandynawskim idealnie sprawdzą się ażurowe kinkiety. Mowa tutaj oczywiście o charakterystycznych modelach na skórzanym pasku. Wielu producentów oferuje również wiszące lampy ażurowe. Nie można zapominać także o prostych lampach stołowych, które posiadają zdejmowaną ażurową obudowę. Jeżeli chodzi o oświetlenie centralne w stylu skandynawskim to najbezpieczniejszym rozwiązaniem są lampy wiszące pojedyncze albo potrójne. Miedziane lampy nawet po wielu latach prezentować będą się bardzo gustownie.