plakat japonia

Jak nadać wnętrzu orientalny charakter?

Wykańczanie i dekorowanie wnętrz bywa nie lada wyzwaniem, zwłaszcza, jeśli ma się w głowie dużo pomysłów. Często w wyobraźni urządzanie pokoju wygląda znacznie korzystniej niż w rzeczywistości, szczególnie, jeśli jedno pomieszczenie ma się charakteryzować zupełnie odmiennym stylem od pozostałych. Ostatnio popularne staje się zwłaszcza nadawanie wnętrzom orientalnego charakteru, co można z łatwością zrobić przy pomocy takich elementów wystroju jak na przykład japońskie grafiki.

Jak uzyskać we wnętrzu orientalny charakter?

Wbrew pozorom, nie jest to trudne zadanie. Przede wszystkim, należy zdać sobie sprawę, że orient to egzotyka i wszystko co obce, odmienne i nieznane – pod tym pojęciem kryje się więc magia barw Indii, ciepło i tajemniczość Afryki oraz uporządkowanie i minimalizm Japonii. Pokoje w stylu japońskim mogą się na pierwszy rzut oka wydawać puste i nagie, w rzeczywistości są jednak przytulne, a rozmieszczenie poszczególnych elementów jest dokładnie przemyślane i zaplanowane. Podstawowymi materiałami są papier, drewno i bambus, a pomieszczenia są mocno rozświetlone, często zimnym, niemal białym światłem, które może wydawać się zbyt chłodne. Styl japoński uwzględnia ponadto stosowanie wielu inteligentnych i nowoczesnych rozwiązań. Nadanie orientalnego stylu nie może się odbyć bez powieszeniu na ścianach dzieł sztuki – dobrze sprawdzą się na przykład japońskie plakaty.

plakat japonia

Jaką sztukę japońską wybrać?

Plakat Japonia (https://www.galeriaplakatu.com/sztuka-japonii) sprawi, że każde wnętrze będzie posiadało prawdziwie orientalny charakter. Warto pamiętać, że prawdziwie japońskie plakaty i grafiki najczęściej nawiązują motywami do flory i fauny i często są bardzo oszczędne jeśli chodzi o środki i kolorystykę. Dobrze jest wybierać dzieła sztuki pasujące do ogólnego wystroju i zamiast inwestować w jeden duży element, wybrać kilka mniejszych, a następnie rozmieścić je równomiernie na ścianie. Do najczęściej wybieranych motywów japońskich, przedstawianych na plakatach należą:

  • kwiat wiśni,
  • ryby koi,
  • żurawie,
  • elementy japońskiego alfabetu.