kuweta dla kota

Dlaczego należy kupić żwirek dla kota?

Żwirek to jedna z takich rzeczy, które warto mieć przy sobie, jeżeli chodzi o koty. Po to, aby zwierzak miał gdzie załatwiać swoje potrzeby. Oczywiście, że nie sam żwirek będzie potrzebny. Do tego należy dokupić kuwetę, dzięki czemu znajdzie się miejsce na rozsypanie takiej podściółki na kocie nieczystości.

Dobry żwirek silikonowy do kuwety

Jednym z często spotykanych produktów, jest żwirek silikonowy dla kota. Właściciele takich zwierząt przyznają, że jest to rzecz, która ma wiele zalet. Chociaż – nie obędzie się bez wad. Warto jednak spojrzeć na możliwości, jakie oferuje ten rodzaj żwirku.

Łatwy w zastosowaniu, wymaga tylko wysypania w odpowiednie miejsce. Potem wystarczy usunąć tylko kocie odchody, bez konieczności wymiany całego żwirku. Należy jednak pamiętać o tym, że żwirek należy przemieszać dwa razy dziennie, aby nie porobiły się bryłki w kociej kuwecie. Poleca go wiele osób, które w swoim posiadaniu mają automatyczne kuwety. A to za sprawą tego, że grzebienie wymiatają odchody, pozostawiając w środku lekkie granulki.

Żwirek lubiany przez koty

Wszystko tak naprawdę zależne jest od zwierzęcia, ale zdecydowana większość osób, że koty bardzo lubią silikonowy żwirek. Tak, czasem wypełnienie kuwety może nie odpowiadać kotu, ale w tym przypadku nie powinno tak być. Żwirek dla kota ma niską cenę, dlatego tym bardziej można zdecydować się na jego zakup.

Kolejną jego zaletą jest to, że absorbuje on wilgoć także z…powietrza. Czy jest to prawda? Podobno tak, o czym mogą zaświadczyć właściciele kotów, którzy tego rodzaju produktu używają już od długiego czasu w swoich domach.