natrysk prysznicowy

Czym się kierować wybierając natrysk prysznicowy?

Planując remont łazienki warto wziąć pod uwagę zamontowanie w niej natrysku prysznicowego. To rozwiązanie, które kilka lat temu zyskało dużą popularność, dzięki czemu obecnie w sklepach można znaleźć duży wybór deszczownic mających także dodatkowe funkcje. Dlaczego warto zamontować taki natrysk i czym się kierować wybierając model dla siebie?

Natrysk prysznicowy – wygodne rozwiązanie

Natrysk prysznicowy może zostać zamontowany na dwa sposoby – podtynkowo na suficie lub na panelu prysznicowym. Niezależnie od wybranej opcji deszczownica jest rozwiązaniem, które zwiększa komfort podczas mycia się, nie wymaga bowiem trzymania słuchawki w dłoni. To pozwala na swobodne wykonanie peelingu, czy masażu głowy przy jednoczesnym wypłukiwaniu szamponu z włosów. W przypadku osób z ograniczoną sprawnością ruchową daje możliwość mycia się i podpierania, dzięki czemu mogą czuć się bezpiecznie podczas brania prysznica.

Jak wybrać deszczownicę?

Na rynku dostępne są różne natryski prysznicowe: https://lazienka-rea.com.pl/lazienkowe-natryski-prysznicowe.html Warto zdecydować się na model, który napowietrza i rozprasza strumień, co jest bardzo odprężające, a jednocześnie pozwala zaoszczędzić na rachunkach za wodę. Osoby chcące postawić na jak największy relaks po ciężkim dniu powinny rozważyć zakup natrysku prysznicowego, który dodatkowo ma funkcję hydromasażu. Dzięki specjalnym dyszom możliwe jest skierowanie strumienia wody na konkretne części ciała, a tym samym rozluźnienie wybranych partii mięśniowych.

Wybierając deszczownicę warto zadbać, by pasowała do charakteru wnętrza. Najczęściej na to rozwiązanie decydują się fani nowoczesnego wystroju, jednak na rynku dostępne są także prysznicowe natryski, które świetnie sprawdzą się na przykład w łazience w stylu retro. W sklepach można znaleźć deszczownice w kształcie kwadratu lub koła, które pasują doskonale do każdego pomieszczenia.