talerzyki deserowe

Talerzyki deserowe – poznaj najnowsze trendy

Nieoczekiwani goście zdarzają się chyba w każdym domu – i to w najbardziej zaskakującym momencie. Jeżeli w domu są jakieś ciastka – nawet kupione w sklepie – to wspaniale, ale przecież wypada je podać na talerzykach. Jakie nowoczesne  talerzyki deserowe na ciasto i słodkości sprawdzą się najlepiej? Chcesz zaskoczyć niespodziewanych gości ciekawą zastawą? Postaw na oryginalność i najnowsze trendy, o których przeczytasz poniżej.

Talerzyki do ciasta – florystyczne wzory zawsze na topie

Wzory kwiatowe od dawna pojawiają się dość często w zastawach stołowych – zwłaszcza tych białych. Jasny talerzyk ze zdobieniem na boku w postaci pięknej różyczki czy ozdobnej niezapominajki od dawna być może cieszy Twoje oczy przy ważniejszych uroczystościach rodzinnych. Jak więc można nazywać florystyczne wzory najnowszym trendem?! Okazuje się, że współczesne talerzyki deserowe to nie tylko zdobienia kwiatowe, ale również liście i motywy zupełnie tropikalne. Obecnie bardzo modne jest wprowadzanie do zastawy tego rodzaju printów. Chcesz mieć interesującą zastawę stołową dla niespodziewanych gości? Możesz ich zaskoczyć wspaniałym designem małych talerzyków z paprocią czy listkami aloesu.

Nowoczesne małe talerzyki na ciasto nie tylko dla matematyków

Bardzo interesującym trendem, jeżeli chodzi o talerzyki na ciasto jest geometria. Geometryczne wzory oraz symetryczne bryły najczęściej występują na zdobieniach brzegów talerzyka, ale nie jest to ścisłą regułą. Często pojawiają się również takie talerzyki deserowe, które swoją formą i kształtem przypominają ciekawą bryłę matematyczną. Taki pomysł na zastawę z pewnością będzie bardzo nowoczesnym dodatkiem do jadalni i wspaniałym sposobem na jej unowocześnienie. Wprowadź nowy styl do kuchni i jadalni dzięki unikalnym dodatkom. Możesz postawić na pudrowy róż lub inny pastelowy kolor, aby mieć wiele możliwości odnośnie wyboru obrusa. Pastele doskonale komponują się z innymi jasnymi barwami, dlatego szarość, biel czy błękit zawsze będą dla nich odpowiednie.