lustro wiszące

Jak urządzić przedpokój z głową?

W urządzaniu mieszkania, zwłaszcza gdy liczy się każdy centymetr możliwy do wykorzystania, nie można sobie pozwolić na zapominanie o małych, nieregularnych pomieszczeniach. Jednym z nich jest przedpokój. Może on być strategicznym miejscem w aranżacji całości przestrzeni ze względu na jego potencjał do przechowywania. Staranne jego zaprojektowanie wiele razy okazywało się być ratunkiem dla właścicieli małych mieszkań, dlatego mimo częstej jego nieustawności nie warto bagatelizować przedpokoju.

Szafa w centrum

Najważniejszym punktem w urządzaniu przedpokoju powinna być szafa, największa jak tylko się da, aby maksymalnie wykorzystać przestrzeń. To dobre miejsce na zabudowanie całej ściany, gdyż i tak nie ma możliwości postawienia tam fotela, dekoracji, czy innych podobnych przedmiotów. Najlepsza będzie zabudowa pod sam sufit. Wnęki będą bardzo pomocne w stworzeniu takiego miejsca do przechowywania, które na pewno się przyda, nie tylko na ubrania, ale różnego rodzaju sprzęty domowe. Gdy nie można znaleźć idealnego, gotowego rozwiązania warto skorzystać z usług stolarza. Mimo, że szafa na wymiar ma wyższą cenę to będzie jej warta, ponieważ posłuży przez lata i wpasuje się w przedpokój co do centymetra.

Lustro wiszące i inne uzupełnienia

lustro wiszące

Mając szafę, należy zadbać już tylko o kilka dodatków. Na pewno w przedpokoju przyda się lustro wiszące. Poza tym, że posłuży w praktycznym wykorzystaniu, to jeszcze optycznie powiększy wnętrze. Atrakcyjne modele można znaleźć w sklepie meblowym SFMEBLE.

Jednak, gdy nie ma wolnej ściany, aby takie lustro powiesić, można zdecydować się na jego odpowiednik w postaci lustrzanych drzwi do szafy. Kolejnym drobnym, ale ważnym elementem będzie wieszak na odzież. Przeznaczony dla gości, okazuje się być pomocą również dla domowników. Do tego małe krzesełko, popularny kozioł, który nie zajmuje wiele przestrzeni, a umożliwi wygodne założenie obuwia. Właśnie na buty przyda się także dodatkowa półeczka, nawet jeśli ma się takową w szafie, to podeszczowego obuwia lepiej w niej nie trzymać. Elementem dekoracyjnym może być nieoczywisty model lampy lub ozdobna tapeta ścienna.