wanna z parawanem

Czym charakteryzuje się wanna z parawanem składanym

Wanny z parawanem składanym zdobywają coraz większą popularność, dlatego też tym bardziej warto dowiedzieć się o nich nieco więcej. Mowa tutaj oczywiście o charakterystycznych osłonach, które zawierają przeważnie dwa albo trzy panele. Wiele firm na indywidualne zamówienie wykonuje parawany składające się z większą liczbą segmentów.

Szeroka i różnorodna oferta wanien z parawanem składanym

Wanna z parawanem składanym może złożyć się na dwa różne sposoby. Wybrać można modele harmonijkowe i modele, które składają się poprzez zagięcie. W niewielkiej łazience doskonale sprawdzą się modele składane do wewnątrz. Tego typu mechanizm jest nie do przecenienia również przy wannach o nietypowych wymiarach i kształtach. Panele należy ustawić w taki sposób, aby podczas kąpieli natrysk nie zalał całej łazienki. Dzięki możliwości zmiany pozycji poszczególnych segmentów można uzyskać lepszą cyrkulację powietrza, co jest niesłychanie przydatne także w wilgotnym pomieszczeniu.

Moda na parawany nawannowe dwuczęściowe

W ostatnim czasie coraz większą popularność zdobywa wanna z parawanem dwuczęściowym. Bariera ochronna rozpościera się w tym przypadku od ściany do ściany. Przy większości modelach jeden panel pozostaje nieruchomy, a drugi pełni z kolei rolę drzwi przesuwnych. Parawan nawannowy dwuczęściowy najlepiej sprawdzi się w łazience, która jest wyposażona w dużą wannę zabudowaną bezpośrednio na całej długości ściany. Największą zaletą parawanów dwuczęściowych jest oczywiście to, że zapewniają one pełną ochronę przed rozpryskiwaniem wody. Zasłona tego typu ma jednak nie tylko same zalety, ale również kilka wad. Problemy mogą pojawić się podczas czyszczenia. Mowa tutaj przede wszystkim o przestrzeniach, które nachodzą bezpośrednio na siebie. Przy całkowicie zabudowanej wannie nie ma również możliwości zamontowania suszarki do prania. Wanny z parawanem dostępne są do kupienia online tutaj.