stół rozkładany

Zalety rozkładanego stołu

Okazuje się, że stoły rozkładane sprawdzą się zarówno w mniejszej, jak i większej przestrzeni. Taki mebel jest niezbędny w jadalni lub kuchni, gdzie z całą rodziną zasiadamy do wspólnych posiłków. Czym odznacza się rozkładany stół? Dlaczego warto na niego postawić? Jakie atuty ma taki mebel?

Stół rozkładany

Jest to mebel uniwersalny, który sprawdzi się w wielu wnętrzach. Dzięki swoim gabarytom może posłużyć dodatkowo jako blat roboczy, a nawet miejsce do zabaw dla dzieci. Ogromną zaletą stołu tego typu jest rozmiar, dzięki któremu pomieścimy na stole sporo jedzenia i zgromadzimy wokół siebie bliskie osoby. Nie zapominajmy o tym, że aktualnie producenci oferują szereg ciekawych rozwiązań, które dają wiele możliwości aranżacyjnych. Rozkładany stół robi wrażenia fakturą i powierzchnią blatu. Najlepiej widzimy to w przypadku stołów z drewna, gdzie mamy do czynienia ze szlachetnym rysunkiem słojów. 

Zalety stołu rozkładanego

Co ciekawe, uniwersalność takiego stołu wiąże się też w zdolności do błyskawicznej zmiany rozmiaru. W dzisiejszych czasach rozkładane stoły w niczym nie przypominają tego, co było używane przez naszych przodków. Mechanizmy rozsuwające są niezwykle lekkie i płynne, a my z łatwością stworzymy więcej miejsca dla sporej ilości osób. Po metamorfozie mebla można otrzymać stół o zmienionym kształcie – kwadratowy mebel staje się prostokątny, a okrągły przechodzi w owalny. To dobra opcja dla każdego, kto lubi często zmieniać przestrzeń dookoła siebie.

stół rozkładany
https://www.sfmeble.pl/c/stoly-rozkladane-do-jadalni

Podczas zakupu warto zwrócić uwagę na stylistyczną różnorodność mebli, dzięki czemu bez problemu dopasujemy stół do swoich oczekiwań i aranżacji wnętrza. Czy taki stół ma jakieś wady? Pewnym minusem może być nieco większy ciężar stołu, co wiąże się z koniecznością zastosowanie mechanizmu rozsuwającego. 

Rozkładane stoły dominują w wielu wnętrzach – od aranżacji skandynawskich, po nowoczesne i klasyczne. Dzięki temu przyjmiemy gości, nie martwiąc się o brak miejsca do spożywania posiłku i picia kawy. Komfort i wygoda są tutaj na wagę złota.