bateria prysznicowa

Bateria prysznicowa podtynkowa – najlepsza gwarancja stylu i wygody

Wygodna i funkcjonalna łazienka wymaga dokładnego zaplanowania, szczególnie wtedy, gdy dysponujemy ograniczonym metrażem.

Wybór prysznica – na co zwrócić uwagę?

Prysznic to niemal obowiązkowy element wyposażenia każdej łazienki. Odpowiednio duży i przestronny prysznic zapewni komfort i wygodę użytkowania. Przy wyborze prysznica warto zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów takich jak wielkość kabiny, materiał z którego została wykonana oraz jej jakość.

Bateria prysznicowa – jaką baterię wybrać?

Na rynku dostępne są rożnego rodzaju baterie prysznicowe – do najczęściej wybieranych baterii prysznicowych należą:

– baterie ścienne
– baterie podtynkowe
– baterie jednopunktowe

Baterie ścienne montuje się bezpośrednio do doprowadzonych do łazienki rur. Ich zaletą jest to, że są stosunkowo łatwe w montowaniu, ich montaż musi być jednak koniecznie przeprowadzony w miejscu instalacji wodnej. Baterie ścienne są tańsze od baterii podtynkowych, dają jednak zdecydowanie mniejsze możliwości aranżacyjne.

Bateria jednopunktowa to z kolei rozwiązanie, w którym uchwyt prysznicowy jest przymocowany do ściany na stałe – bateria prysznicowa tego typu może okazać się niezbyt wygodna, szczególnie jeżeli z prysznica korzystają osoby o różnym wzroście.

Bateria podtynkowa prysznicowa – zalety

Decydując się na zakup baterii podtynkowej prysznicowej zyskujemy:

– swobodę aranżacji – to niewątpliwie jedna z największych zalet baterii podtynkowych. Zarówno baterię, jak i również inne elementy armatury można bowiem bez problemu zamontować w dowolnym miejscu,

– swobodę doboru elementów armatury – rozwiązanie to oferuje pełną dowolność w wyborze urządzeń zamontowanych na wyjściach wody,

– dodatkową przestrzeń – to świetne rozwiązanie dla niewielkich łazienek, w których liczy się każdy kawałek przestrzeni,

– większy przepływ wody – budowa baterii podtynkowej zwiększa przepustowość, co przyda się szczególnie wtedy, gdy chcemy korzystać jednocześnie z prysznica i deszczownicy.