style aranżacji wnętrz

Najpopularniejsze style aranżacji wnętrz

Dom to miejsce, w którym każdy chce odpocząć i zregenerować siły po ciężkim dniu w pracy. Dom to również przestrzeń spotkań z przyjaciółmi i pięknych chwil z rodziną. Warto więc zwrócić uwagę na wystrój, jaki w nim panuje, aby każdy moment spędzony w domu, był dla właściciela oraz jego bliskich czystą przyjemnością. 

Jakie style mieszkań są obecnie najmodniejsze?

Obecnie na rynku królują przeróżne style wnętrz, które zależą przede wszystkim od upodobań użytkowników domu. Niektórzy nie przykładają wagi do konsekwencji i mieszają różne style mieszkań, inni starannie dobierają każdy dodatek, tak, aby wszystko łączyło się w jedną, spójną całość. Coraz więcej osób korzysta też z porad architektów, którzy proponują swoim klientom określone style aranżacji wnętrz (https://www.domywstylu.pl/blog/2016/04/19/przeglad-najpopularniejszych-stylow-w-aranzacji-wnetrz/), a wśród najpopularniejszych są m.in.:

  • styl nowoczesny
  • styl skandynawski
  • styl klasyczny
  • styl minimalistyczny
  • styl boho
  • styl loftowy
  • styl rustykalny

Stonowana elegancja

Wśród osób, które cenią sobie proste formy, przestronne wnętrza i eleganckie wykończenia z pewnością sprawdzą się style: klasyczny, nowoczesny, skandynawski czy minimalistyczny. Wszystkie te style aranżacji wnętrz cechuje stonowana kolorystyka – często stawia się tutaj na biele, szarości, beże oraz czerń. Poza tym wspólnym mianownikiem wszystkich tych aranżacji przestrzeni jest względna prostota oraz absolutna dbałość o każdy szczegół – zarówno kolory, jak i materiały, z których wykonane są meble czy dodatki, zawsze są do siebie dopasowane. 

Wolność i swoboda

Styl boho, loftowy czy rustykalny może zadowolić osoby, które poszukują większej wolności w komponowaniu swojej przestrzeni. Takie style mieszkań dają więcej możliwości, jeśli chodzi o dobór kolorystyki i dodatków. Boho pozwala na nieoczywiste połączenia mocnych i wyrazistych kolorów oraz struktur, styl loftowy w sposób oryginalny organizuje przestrzeń i współgra z surowymi materiałami, natomiast styl rustykalnym daje możliwość połączenia starych, drewnianych mebli z kolorowymi wzorami ludowymi. I chociaż pozornie te style aranżacji wnętrz nie mają ze sobą nic wspólnego, to z pewnością łączy je jedno – dają ogromną wolność i swobodę.