dom piętrowy

Czym cechują się piętrowe domy?

Budowa własnego domu jest zawsze nie lada wyzwaniem. Stajemy przed wieloma dylematami dotyczącymi znalezienia ekipy budowlanej, stworzenia unikalnego projektu domu i zakupu materiałów. Czym cechuje się nowoczesny projekt domu piętrowego? Jakie plusy ma taki budynek?

Projekt domu piętrowego

Projekt domu piętrowego jest przygotowywany przez architekta, który bardzo dobrze zna się na swojej pracy. Gotowe projekty nie zawsze są zgodne z naszymi potrzebami, dlatego warto rozważyć indywidualny projekt, jaki przygotuje specjalista. Powinien on uwzględniać odpowiedni metraż domu, rozkład poszczególnych pomieszczeń i wszelkie elementy konstrukcyjne. Projekty domów piętrowych w dzisiejszych czasach odznaczają się nowoczesnością i ergonomią, co z pewnością da nam swobodę w podjęciu decyzji odnośnie doboru projektu.

Plusy związane z domem piętrowym

Domy piętrowe mają wiele zalet, które warto wziąć pod uwagę. W tym przypadku docenić należy:

dom piętrowy
  • oszczędność powierzchni działki,
  • wydzielenie piętra dla dzieci,
  • funkcjonalna przestrzeń ze swobodą aranżacji,
  • wygoda i komfort.

Piętrowe domy bardzo estetycznie i ładnie się prezentują, przy czym dają możliwość skorzystania z dużej przestrzeni. To dobra opcja dla każdego, kto posiada niewielką działkę i chce zaoszczędzić na jej metrażu. Na parterze bez problemy stworzymy salon i aneks kuchenny, a na górze można wydzielić strefy sypialniane dla całej rodziny. To od nas zależy, jaką przestrzeń do życia stworzymy i na jakich aspektach najbardziej nam zależy.