Jakie są rodzaje baterii łazienkowych?

Współczesna armatura łazienkowa to bardzo szeroka gama produktów. Otóż rynek oferuje armaturę w różnej kolorystyce. Oczywiście baterie przeznaczone do łazienki zapewnia użytkownikom poczucie komfortu i pozwala zaoszczędzić wodę. Nowoczesne zestawy baterii łazienkowych wyróżniają się elegancją.

Rodzaje baterii łazienkowych

Obecnie wszyscy producenci dokładają wszelkich starań, aby wyróżniać swoje produkty. Zatem baterie łazienkowe mają przeróżne kształty oraz kolory. W przypadku umywalki należy wybrać baterie jednouchwytowe lub dwuuchwytowe. Nie ulega wątpliwości, że w sklepach coraz rzadziej konsument może znaleźć tradycyjne modele dwuuchwytowe. W modelach tych temperaturę wody ustawia się, przekręcając dwa kurki. Tak więc dla domowników może to być niewygodne w użytkowaniu. Pomimo tego nowoczesne produkty tego typu wyróżniają się oryginalnym i ciekawym wyglądem. Oczywiście klienci najchętniej kupują baterie, które są wyposażone w jeden uchwyt. W dzisiejszych czasach najpopularniejsze są baterie stojące, czyli sztorcowe. Taką armaturę można łatwo zamontować, gdyż wystarczy umieścić baterię w umywalce bądź blacie. Na rynku dostępne są także baterie łazienkowe naścienne, których montaż jest bardziej skomplikowany. Mianowicie baterie te wymagają doprowadzenia końcówek rur do konkretnego miejsca jeszcze przed przyklejeniem glazury. W przypadku baterii prysznicowych także jest bogaty wybór. Sklepy stacjonarne i internetowe proponują klientom baterie ze słuchawką lub deszczownicą. Ponadto niektóre najnowocześniejsze baterie mają wbudowane światło diodowe, które emituje światło w przeróżnych kolorach. Tak więc każdy klient ma możliwość zakupienia zestawu baterii łazienkowych według swoich preferencji i gustów.

Krany łazienkowy – szeroka oferta

Wybór baterii i kranu do łazienki to decyzja, która w znacznym stopniu wpływa na wygodę codziennego użytkowania łazienki. Dobrze wybrany kran łazienkowy powinien być dopasowany nie tylko do aranżacji łazienki, ale również do kształtu i rozmiaru umywalki. Naturalnie kran łazienkowy występuję w wielu kolorach, a co za tym idzie oferta tego produktu jest bogata.