stolik kawowy

Wybór mebli do pokoju a ograniczona przestrzeń

Istnieje wiele sztuczek, które można zastosować, żeby jak najlepiej wykorzystać ograniczoną przestrzeń w każdym pokoju. Prosta kolorystka, odpowiednio dobrane meble do pokoju oraz odważne dodatki mogą sprawić, że przestrzeń wizualnie się powiększy, niezależnie od rodzaju pomieszczenia.

Mniejszy salon w pięknym stylu

stolik kawowy

Mała przestrzeń wcale nie oznacza, że trzeba oszczędzać na stylu pomieszczenia! Warto rozejrzeć się za funkcjonalnym narożnikiem lub sofą w odważnym kolorze. Ustawione wzdłuż ściany nadadzą pomieszczeniu większej głębi, a dodatkowe schowki dostępne w niektórych modelach, pomogą zapanować nad bałaganem. Ciekawym dodatkiem będą także pufy ze schowkiem, ponieważ stanowią element dekoracyjny i mogą być wykorzystane jako dodatkowe miejsce do siedzenia dla gości. Do tego mały stolik kawowy, piękne lustro i ściany pomalowane na jasne kolory, a salon od razu będzie wydawał się nieco większy. Jeśli w salonie brakuje naturalnego światła, warto pomyśleć o dodatkowej lampie stojącej lub ściennej. A wszystko to znajdziesz tutaj.

Mały pokój dziecięcy

Meble do pokoju dziecięcego powinny być wybrane mądrze, szczególnie jeżeli chcemy zaoszczędzić pociechom miejsca do zabawy. Świetnie sprawdzą się do tego wysokie regały, szuflady pod łóżkiem lub dodatkowe pułki na ścianach. Atrakcyjnym rozwiązaniem dla dziecka będzie też piętrowe łóżko z biurkiem lub szafą umieszczonymi pod spodem. Jeżeli do łóżka prowadzą schodki, można wykorzystać je jako dodatkowe szuflady na zabawki lub ubrania. Meble pokojowe powinny mieć zaokrąglone przestrzenie, ponieważ poza bezpieczeństwem, to rozwiązanie sprawi, że pokój nie będzie sprawiał wrażenia kanciastego. Jako dodatek idealnie sprawdzi się dywan w jednolitym kolorze lub karnisz z zasłonami, powieszony nieco wyżej nad oknem, dzięki czemu pokój wyda się optycznie wyższy.