Jak dopasować odpowiedni brodzik prysznicowy do zapotrzebowania?

Dobór odpowiedniego brodzika prysznicowego to jeden z najważniejszych aspektów aranżacji każdej łazienki. Dostępne w sklepach modele różnią się m.in. kształtem, wymiarami i głębokością. Aby dany model spełnił swoje zadanie, musi być dostosowany do wielkości pomieszczenia i zapotrzebowania wszystkich użytkowników. Na co zwrócić uwagę, aby wybrać jak najbardziej odpowiedni brodzik prysznicowy?

Rodzaje brodzików do kabin prysznicowych

Możliwe do zakupienia modele można podzielić na:

  • brodziki kwadratowe
  • prostokątne
  • półokrągłe.
    To najbardziej popularne kształty tych akcesoriów. Występują one również w wielu wymiarach. Popularny egzemplarz średniej wielkości to brodzik prysznicowy 90×90. Zarówno model na planie kwadratu, jak i półokręgu będzie tutaj stanowił doskonały kompromis pomiędzy ilością zajmowanej powierzchni a komfortową przestrzenią wewnątrz kabiny. W małych pomieszczeniach często wybiera się modele narożne lub przyścienne. Z kolei w przestronnych salonach kąpielowych, popularnością cieszą się luksusowe brodziki wolnostojące. Poszukując odpowiedniego egzemplarza, zaleca się zwrócić uwagę na aspekty praktyczne. Jak wybrać odpowiedni model dla siebie?

Jaki brodzik wybrać?

Brodziki kwadratowe 80×80 to popularne rozwiązanie w wyjątkowo małych wnętrzach. Narożny model o takich wymiarach doskonale sprawdzi się w łazienkach o szczególnie małym metrażu. Niezależnie od kształtu i wielkości brodzika, warto zastanowić się również nad wyborem jego głębokości. Zupełnie płytkie modele wpuszczane w posadzkę będą łatwiej dostępne dla osób z trudnościami w poruszaniu się. Z kolei brodziki o głębokości powyżej 20 cm mogą pełnić wiele funkcji, takich jak wanna dla małych dzieci lub wygodna przestrzeń na ręczne pranie tekstyliów – https://lazienka-rea.com.pl/lazienkowe-brodziki-prysznicowe/kwadratowe-brodziki-prysznicowe.html. Brodzik odpowiednio dopasowany do zapotrzebowania będzie dobrze komponował się z układem łazienki i zapewni komfort użytkownikom.