zastawa porcelanowa

W sklepie z porcelaną

Dawniej w każdym domu znajdowała się zastawa porcelanowa, która trafiała na stół podczas najważniejszych świąt i uroczystości rodzinnych. Dzisiaj wiele gospodyń domowych zachowują taką tradycje.\

Jakie są rodzaje zastawy stołowej?

Każdy sklep z porcelaną oferuje różne rodzaje zastawy: można kupić serwis porcelanowy do kawy, który składa się z filiżanek i spodków, a także z mlecznika, cukierniczki i dzbanka na kawę. Dostępne są także różne serwisy obiadowe. Najczęściej takie podstawowe są przeznaczone dla sześciu osób i w ich skład wchodzą talerze głębokie, płytkie i deserowe. Najbardziej okazałe są zastawy dla dwunastu osób. Oprócz talerzy, znajdą się tutaj takie elementy, jak wazy do zupy, półmiski, maselniczka, sosjerki czy bulionówki.

zastawa porcelanowa

Wybór zastawy porcelanowej

Wydawać by się mogło, że wybór i zakup zastawy jest prosty. Jednak w praktyce często okazuje się, że można mieć z tym kłopot. Dlaczego? ponieważ taki serwis porcelanowy powinien być tak dobrany, żeby nie tylko był ładny, ale przede wszystkim, żeby służył wiele lat. Moda i panujące trendy nie są najlepszym doradcą, ponieważ te często się zmieniają i nie sposób za nimi nadążyć. Najlepiej sprawdzi się porcelana w białym kolorze. Może mieć delikatne zdobienia, ale na tyle trwałe, żeby można było myć w zmywarce. Kierując się tymi prostymi zasadami, można wybrać dobry komplet obiadowo-kawowy.

Sklepy z porcelaną pełne są różnych serwisów i z pewnością każda pani domu znajdzie odpowiedni dla swojej rodziny. W Polsce jest kilka firm, które produkują piękne zastawy obiadowe. Warto jest zapoznać się z ich ofertą. W czasie zbliżających się Świąt, na niejednym stole, będzie można znaleźć wspaniałe porcelanowe serwisy.