Rola oświetlenia w domu

Przed rozpoczęciem prac wykończeniowych w domu lub generalnym remontem, warto dokładnie zaplanować rozmieszczenie poszczególnych źródeł światła. Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale jest to niezwykle ważne nie tylko ze względów estetycznych, ale również zdrowotnych.

Ile źródeł światła powinno być w domu?

Na to pytanie nie ma w zasadzie jednoznacznej odpowiedzi, bo każde pomieszczenie pełni różne funkcje. W kuchni warto postawić na dobre doświetlenie blatu roboczego, stołu, gdzie spożywane są posiłki. W salonie na pewno przyda się jasne ogólne oświetlenie abigali, a także kilka dodatkowych źródeł światła w formie lampy podłogowej czy kinkietów. Dlaczego jest to tak istotne? Bo to pomieszczenie, które pełni kilka różnych funkcji. W salonie odpoczywamy po ciężki dniu pracy, spędzamy czas z rodziną, znajomymi, ale również czytamy książki, oglądamy telewizor czy ucinamy sobie poobiednie drzemki. Wybór abigali lampy podłogowej w tym wypadku jest kluczowy. Można ustawić ją w dowolnym miejscu, bez problemu przemieszczać, daje na tyle jasne światło, że można przy niej czytać, jednocześnie w pomieszczeniu jest przytulnie i można komfortowo oglądać telewizję.

Oświetlenie dekoracyjne

Wbrew pozorom bardzo ważną kwestią będzie także oświetlenie dekoracyjne, które można wykorzystać jako ozdobę. Na pewno warto zastanowić się nad inwestycją w kinkiety doświetlające ściany czy obrazy. Doskonale w nowoczesnych wnętrzach sprawdzą się również kasetony, plafony i nie tylko. Pamiętajmy, że abigali lampa musi mieć odpowiednią żarówkę, tak więc do pracy idealne będzie ciepłe światło, które pada z góry w odległości 30 cm od komputera czy biurka. W kuchni przyda się oświetlenie abigali o bardziej chłodnej barwie, natomiast w pokoju dziennym postawmy na abigali lampę w postaci kilku niezależnych źródeł – https://www.elampy.pl/302-abigail.