Marilyn_Monroe_Preparation

Obrazy czarno białe – szyk i elegancja

Każdy kto lubi przebywać i odpoczywać w swoim domu wie, jak ważna jest aranżacja wnętrza, tak by pozytywnie wpływała na psychikę pozwalając się zrelaksować, a jednocześnie nie rozpraszać umysłu. Nikt nie chce wracać do mieszkania, którego nie lubi i w którym nie czuje się dobrze. 

Rola ścian w aranżacji wnętrz

Sekretem każdego stylowego wnętrza są ściany, które są oprawą każdego pomieszczenia, a ponieważ zajmują duży obszar również nadają duszę wnętrzu. Gołe ściany sprawiają wrażenie pustych i bezimiennych, co się w widoczny sposób przekłada na całe mieszkanie – a co za tym idzie, samopoczucie właściciela. 

Dekoracja ścian nie może być przypadkowa, by nie stworzyć efektu chaosu, niedopasowania lub kiczu. Nawet przy wyborze minimalistycznej ilości ozdób trzeba bardzo uważać, by dana dekoracja nie była zbyt krzykliwa, gdyż może się stać punktem rozpraszającym, który mimowolnie przykuwa wzrok, nie pozwalając się skupić na filmie lub co gorsza – pracy. 

Najlepsze obrazy czarno białe

Bardzo dobrym pomysłem jest dekoracja ścian poprzez obrazy czarno białe. Jest to wyjście bardzo bezpiecznie, a zarazem pełne klasy, minimalizmu i elegancji. Połączenie czerni i bieli jest klasycznym i modnym dodatkiem, który pasuje do każdego wnętrza bez względu na to, jaka panuje w nim kolorystyka.

Wśród trendów obrazów czarno białych są duże obrazy, których pewna część wydaje się ruchoma – przykładem może być roślina, której rozwiane przez wiatr nasiona są wykonane w technologii 3D. Kolejnym ciekawym pomysłem jest obraz, z którego „wychodzi” pewien element – chociażby trójwymiarowe drzewo na tle pięknej łagodnej łąki. Można również zostać przy klasycznych czarno białych obrazach, które wyglądają niczym dzieła sztuki w złotej lub srebrnej ramie i stanowią niezwykle szykowny efekt.