Kto powinien wybrać uchylne drzwi prysznicowe?

Wybierając kabinę prysznicową, zazwyczaj zwraca się uwagę na jej dopasowanie do pomieszczenia. Choć to bardzo istotny aspekt, należy pamiętać również o dobraniu jej pod kątem wygody i dostępności dla wszystkich domowników. Zażywanie kąpieli to nie tylko codzienne czynności związane z higieną, ale również możliwość zaznania relaksu. Dlatego dopasowanie wszystkich elementów kabiny powinno zapewniać użytkownikom maksymalny komfort.

Wybór drzwi prysznicowych

Dostępne na rynku drzwi do kabin prysznicowych otwierają się w różny sposób. Do najbardziej popularnych należą:

  • drzwi przesuwne
  • modele wahadłowe
  • drzwi prysznicowe uchylne.
    Te ostatnie to rozwiązanie dopiero zdobywające popularność. W przeciwieństwie do dobrze znanych modeli z prowadnicami, drzwi uchylne montowane są na zawiasach. Najbardziej popularne egzemplarze otwierane są na zewnątrz kabiny. W zależności od zapotrzebowania i układu łazienki, można wybrać również modele otwierane do wewnątrz lub wahadłowe. Ponadto, do wyboru są drzwi prawe, lewe i dwuskrzydłowe.

Drzwi dopasowane do potrzeb

Wybierając system otwierania kabiny prysznicowej, należy wziąć pod uwagę zapotrzebowanie wszystkich osób, które będą z niej korzystać. Drzwi prysznicowe otwierane uchylnie mogą być doskonałym rozwiązaniem w wielu sytuacjach. Model dwuskrzydłowy w połączeniu z kabiną typu walk-in umożliwi dostęp do prysznica osobom poruszającym się na wózku. Ze względu na większą przestrzeń i łatwe zamykanie, będzie to również wygodne rozwiązanie dla osób starszych. Drzwi na zawiasach nie są problematyczne w utrzymaniu czystości. Szklane powierzchnie bez prowadnic bardzo łatwo się myje. Odpowiednio dopasowane otwierane drzwi nadadzą wnętrzu estetycznego i luksusowego charakteru. To wspaniały pomysł do wszystkich modnych łazienek. Duży wybór umożliwia dopasowanie ich do każdego stylu wnętrzarskiego.

Więcej: www lazienka Rea