Jak wybrać lampy do pokoju dziecięcego?

Prawidłowe oświetlenie w pokoju dziecięcym to dość duże wyzwanie. Warto bardzo dobrze zastanowić się nad jego doborem oraz rozmieszczeniem, aby pokój był funkcjonalny, sprzyjał zabawom, ale również nauce. Jakie rodzaje lamp wybrać i ile źródeł światła powinno znaleźć się w pokoju dziecka?

Jakie lampy wybrać?

Po pierwsze i najważniejsze, pokój malucha musi być dobrze oświetlony przez górne, podstawowe światło, które ma za zadanie dokładnie doświetlać całe pomieszczenie. Bez względu na wiek dziecka, najlepiej wybierać żyrandole, które posiadają przysłonę rozpraszającą światła. Trzeba pamiętać, aby szczególnie w pokoju noworodka nie montować lampy, która jej nie posiada, gdyż dziecko będzie czuło się mało komfortowo, a żarówka będzie skierowana wprost na nie. To nie przesada! Światło musi mieć przysłonę, takie będzie najbardziej komfortowe. Po drugie, w pokoju rosnącego dziecka warto rozświetlić poszczególne stref w pomieszczeniu, źródeł światła musi być kilka. Lampa do pokoju dziecięcego podłogowa to jedno z polecanych rozwiązań, takie oświetlenie jest niezwykle praktyczne, bo można je dowolnie przestawiać w inne miejsce. Po drugie, kinkiety. One zapewniają maluchowi komfort podczas zasypiania czy wieczornego czytania do snu. Światło kinkietu powinno być nastrojowe, klimatyczne, niezbyt mocne, inaczej dziecko może mieć problem z ułożeniem się do spania.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu oświetlenia do pokoju dziecka?

W przypadku, gdy zależy na uniwersalności, nie należy wybierać lamp typowo dla dzieci, które po dwóch lub trzech latach będą do wymiany, bo dziecko po prostu z nich wyrośnie. Większe dziecko bez wątpienia będzie się buntować przed kinkietem w kształcie chmurki czy ulubionego bohatera z bajki, jak zacznie dorastać. To dlatego tak ważne jest to, żeby wyposażenie było praktyczne i mogło posłużyć długi czas. Wybór lampy do pokoju dziecięcego ze sklepu Candellux musi być dobrze przemyślany, wszystko zależy w zasadzie od indywidualnych preferencji i koncepcji.

Idąc na takie zakupy, dobrze będzie wybierać modele lamp od renomowanych producentów, wówczas będzie można mieć pewność, że długo posłużą i będą nieawaryjne. Nawet jeśli będzie to nieco większy wydatek, z pewnością w późniejszym czasie się zwróci. Wybór oświetlenia do pokoju dziecka wcale nie jest takim prostym zadaniem, jak może się wydawać. Należy rozważyć wszystkie za i przeciw, przejrzeć możliwości, sprawdzić opinie o poszczególnych lampach w sieci. Zakupy muszą być świadome i przemyślane, to jest zdecydowanie najważniejsze.