Drewniane skrzynie, kufry i paki

Drewniane skrzynie i kufry tworzą dzisiaj wnętrza charakterystyczne dla stylu wiejskiego i rustykalnego. Potrafią one idealnie zastąpić szafy, bowiem do ich wnętrza można schować wszystko to, co nie powinno znajdować się na wierzchu. Drewniane skrzynie to meble, które ponownie wróciły do wnętrz mieszkalnych i stały się elementem bardzo funkcjonalnym i zarówno dekoracyjnym.

Charakterystyka drewnianych skrzyń

Skrzynie drewniane wykonane są w większej części ręcznie. Produkowane są z materiałów wysokiej jakości czyli drewna litego i metalu. Do ich produkcji stosuje się drewno sosnowe, bukowe, świerkowe lub dębowe. Dodatkowo każda ze skrzyń jest specjalnie zabezpieczana impregnatem, lakierem lub woskiem.

Każda skrzynia czy kufer drewniany są meblami bardzo solidnymi, mocnymi i pakownymi. Niektóre z nich są bardzo ozdobne, a inne są wręcz minimalistyczne. Istnieją też skrzynie wykonane w stylu góralskim i wtedy posiadają takie egzemplarze liczne góralskie zdobienia w typie parzenica. Te zdobienia są rzeźbione bądź żłobione na widocznych elementach skrzyni.

Do czego są wykorzystywane skrzynie drewniane?

Funkcjonalność drewnianych skrzyń jest bardzo duża, tak samo jak duże są możliwości ich wykorzystania. Tego typu mebel idealnie zdaje egzamin w sypialni, gdzie chować do niego można pościel, kołdry czy poduszki jak i w korytarzu czy w pokoju dziecka. Może być idealnym siedziskiem, ławką, miejscem na zabawki czy też prostym stolikiem na kawę i ciasto. Skrzynie i kufry wykonane z drewna tworzą klimat danego pomieszczenia i są bardzo funkcjonalne.

Dlaczego skrzynie wróciły?

Skrzynie z powrotem stały się bardzo popularnym meblem z powodu swojej funkcjonalności i urody. Ludzie poszukując możliwości stworzenia w swoim domu lub mieszkaniu stylu wiejskiego i rustykalnego, znaleźli alternatywę do zwykłych prostych szaf. Skrzynie są bardzo ładnym elementem dekoracyjnym i dają duże możliwości aranżacyjne. Ich sielskie zdobienia idealnie potrafią wkomponować dany mebel do wnętrza o charakterze sielskim.