Gdzie można zawiesić plafon drewniany?

O funkcjonalności nowoczesnych plafonów sufitowych bardzo często decydują oprawy. W dużej mierze to właśnie ten element ma największy wpływ na formę i styl lamp designerskich. Godne polecenia są drewniane plafony LED, które są energooszczędnym rozwiązaniem. Płaskie plafony sufitowe, można wykorzystać jako oświetlenie górne, jak i również oświetlenie punktowe.

Jakie zastosowanie?

Plafon drewniany doskonale sprawdzi się w łazience. Niewielki płaski klosz drewniany z mlecznego szkła jest w stanie równomiernie oświetlić całe wnętrze łazienki. Godne uwagi są zestawy składające się z plafonów i dopasowanych do nich kinkietów. Plafon drewniany idealnie sprawdzi się także w przedpokoju. Ciekawą propozycją mogą okazać się także plafony w stylu art déco albo lampy sufitowe inspirowane minimalizmem. Plafon drewniany jest bardzo bezpiecznym rodzajem oświetlenia, dlatego też tak często stosuje się go w pokojach dziecięcych. Producenci oferują bardzo wiele kolorowych i wesołych plafonów, które przypadną do gustu zarówno młodszym, jak i również starszym dzieciom. Tego typu oświetlenie cenione jest nie tylko za walory praktyczne, ale również za walory dekoracyjne. Mniejsze modele można śmiało wykorzystać na przykład do oświetlenia półek zawieszanych na szafie lustra.

Jakie formy i style wybrać?

Drewniane plafony sufitowe są najczęściej dostępne w minimalistycznej odsłonie. Dzięki oryginalnemu i subtelnemu designowi stanowią one elegancką dekorację. Połączenie drewna i mlecznego szkła to bardzo dobre posunięcie, dzięki czemu plafony coraz częściej przyjmują futurystyczne kształty. W ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się oświetlenie LED-owe, które może emitować różnobarwne światło. Oryginalne plafony sufitowe w stylu glamour dekorowane są zazwyczaj drobnymi kryształkami szkła albo akrylu.

Do jakich pomieszczeń doskonale pasują drewniane lampy sufitowe?

Plafony są bardzo uniwersalne, dlatego też oświetlenie tego typu można wykorzystać praktycznie we wszystkich wnętrzach. Drewniane oprawy przypadną do gustu przede wszystkim tym osobom, które poszukują ciekawych ściemniaczy. Plafon drewniany (https://candellux.com.pl/pl/menu/lampy-sufitowe-plafony-229.html) daje stosunkowo łagodne światło, dzięki czemu nie razi ono w oczy. Oprócz ledowych diod, bez żadnego większego problemu można oczywiście postawić na zwykłe żarówki. Ciekawe efekty wizualne można osiągnąć poprzez kolorowe żarówki. W nowoczesnych wnętrzach najlepiej sprawdzą się geometryczne kształty, które idealnie prezentują się przede wszystkim w salonie. Najbezpieczniejszym wyborem są zawsze oprawy owalne.