Jak wybrać obraz na płótnie na ścianę?

Ścienne obrazy na płótnie to bardzo dobre rozwiązanie do każdego wnętrza. Z całą pewnością będą w bardzo dobry sposób się w nim komponować, jednak warto je odpowiednio dobrać.

Wysokość obrazu

Przede wszystkim przed wyborem odpowiedniego modelu obrazu na płótnie należy się zastanowić nad miejscem, w którym będzie się miał on prezentować. Miejsce na obraz powinno być przemyślane, aby dobrze się na nim prezentował wybrany przez nas model. Podczas zastanawiania się nad miejscem dla obrazu warto również zastanowić się nad wysokością, na której ma zostać zawieszony. W bardzo dobry sposób prezentują się dekoracje, które są umieszczone w centralnej części danej ściany, dlatego warto się zastanowić nad takimi rozwiązaniem. Z całą pewnością obraz nie powinien być zawieszony ani za wysoko, ani za nisko, ponieważ może to niekorzystnie wyglądać w danym pomieszczeniu.

Kolor obrazu

Podczas wyboru konkretnego modelu obrazu warto się również zastanowić nad jego kolorystyką. Obraz na płótnie do pokoju powinien mieć przede wszystkim atrakcyjne barwy, które będą zwracały uwagę. Tego rodzaju dekoracje sprawdzą się w szczególności we wnętrzach o nowoczesnym charakterze. Natomiast do bardziej stonowanych pomieszczeń warto wybierać neutralne barwy, takie jak na przykład beże. Z całą pewnością będzie się to bardzo dobrze prezentowało w każdym wnętrzu, dlatego warto się zastanowić nad wyborem odpowiedniej kolorystyki obrazu. Barwy mają bardzo duże znaczenie w naszym życiu, ponieważ zarówno pośrednio, jak i bezpośrednio wpływają na nasze samopoczucie.

Więcej obrazów na płótnie znajdziesz tutaj.